لینک های دسترسی

Breaking News

نگرانی جنرال نیکلسن از افزایش تلفات نیرو های افغان


قوماندان نیرو های بین المللی در افغانستان در مورد افزایش تلفات در صفوف نیرو های امنیتی افغان ابراز نگرانی کرد.

جنرال جان نیکلسن روز جمعه گفت که بیشترین تلفات را نیرو های پولیس متقبل می شود.​

او افزود: "اما می خواهم به این نکته اشاره کنم که با وجود میزان بلند تلفات در سال ۲۰۱۵، نیرو های افغان توانستند جلو به هدف رسیدن دشمن را در سال ۲۰۱۶ بگیرند."

جنرال نیکسلن ابراز امیدواری کرد که با آوردن اصلاحات در رهبری و نظام تدارکات نیرو های افغان و کاهش وابستگی آنان به پوسته های امنیتی، میزان تلفات نیرو های افغان کاهش یابد.

قوماندان نیرو های بین المللی در افغانستان افزود که عدم موجودیت تجهیزات کافی در پوسته های امنیتی، یکی از دلایل اصلی تلفات نیرو های افغان می باشد.

جنرال نیکلسن گفت که نیرو های ویژه افغان ۸۰ در صد عملیات های خود را به گونه مستقلانه انجام می دهند. او افزود که تنها در ده در صد این عملیات ها، معلومات استخباراتی و یا هم حمایت هوایی از سوی نیرو های خارجی به نیرو های ویژه افغان فراهم می گردد و در ده در صد دیگر این عملیات ها، مشاورین نظامی خارجی به نیرو های ویژه افغان فقط مشوره می دهند.

جنرال نیکلسن اضافه کرد که طالبان در حال حاضر بر ده در صد خاک افغانستان تسلط دارند و در ۲۵ در صد دیگر مناطق افغانستان، جنگ برای کنترول آن بین نیرو های افغان و طالبان جریان دارد.

حمایت از موافقتنامه صلح با حکمتیار

قوماندان نیرو های بین المللی در افغانستان همچنین امضای موافقتنامه صلح بین حکومت افغانستان و حزب اسلامی به رهبری گلبدین حکمتیار را یک گام "دلگرم کننده" به خاطر تلاش برای پایان دادن جنگ در کشور خواند.

او گفت: "این یک اقدام مثبت است چون گروهی که عمدتاً در بیرون افغانستان مستقر می باشد، اکنون با حکومت به یک موافقتنامه صلح رسیده است و بلاخره در جامعه افغانستان دوباره مدغم می شود."

جنرال نیکلسن همچنین گفت که امضای موافقتنامه صلح بین دو طرف یکی از "مهم ترین" گام ها برای یک راه حل نهایی به جنگ در افغانستان می باشد.

XS
SM
MD
LG