لینک های دسترسی

Breaking News

پولیس آلمان در تلاش بازداشت مظنونان حمله بر پناهجویان است


تا کنون از بازداشت کسی گزارش نشده است

کم از کم ۲۰۰ پولیس روز چهارشنبه در شش ایالت آلمان به شمول برلین در تلاش برای دستگیری یک گروه افراطگرای مظنون به طراحی حملات مسلحانه بر پولیس، یهودیان و پناهجویان، چندین خانه را تلاشی کرد، اما تا کنون از دستگیری کسی گزارش نشده است.

دفتر سارنوالی آلمان گفته است که هدف این ماموریت پولیس، دستگیری این گروه شش عضوی و نیز نفر دیگری است که این گروه را اکمال می‌کند. سارنوالی آلمان به نشر اعلامیه‌ای گفته است که پولیس همچنان در تلاش است تا مدارک مرتبط با اعمال پلان شدۀ جنایی و سایر وسایل جرمی را از اعضای این گروه دریافت کند.

گفته شده است که مظنونان عمدتاً از طریق شبکه‌های اجتماعی با یک‌دیگر تماس برقرار کرده و گمان می رود که پلان‌گذاری برای حملات مسلحانه را در بهار ۲۰۱۶ آغاز کرده بودند.

هرچند لوی سارنوالی آلمان نام این گروه را نگرفته است، رسانه‌های آلمان گزارش داده است که یورش پولیس بر اعضای گروهی صورت گرفته که خود را "ریشبرگر" یعنی شهروندان امپراتوری آلمان هتلری می‌خوانند.

این گروه آلمان عصر حاضر را به عنوان یک دولت مشروع به رسمیت نشناخته و مدعی اند که "امپراتوری آلمان" با وصف شکست نازی‌ها هنوز هم زنده است.

ادارۀ استخبارات داخلی آلمان سال گذشته از افزایش خشونت افراطیان راست‌‌گرا پس از ورود بیش از یک میلیون پناهجو در آن کشور هشدار داد و خواستار تدابیر جدی برای آنچه شد که "ساختارهای تروریستی شاخۀ راست" عنوان شد.

روزنامۀ تگشپیگل آلمان از قول مقام‌های امنیتی آن کشور گزارش داده است که شمار افراطیان راست‌گرا از ۱۱۸۰۰ در ۲۰۱۵ به ۱۲۱۰۰ نفر در ۲۰۱۶ رسیده است.

مقام‌های امنیتی آلمان سال گذشته یک گروهی مظنون تندرو راست‌گرا به نام "جامعۀ سنتی کهن" را از هم پاشید، اما از ظهور گروه‌های مشابهی در جاهای دیگر هشدار داد.

گزارش: رویترز

XS
SM
MD
LG