لینک های دسترسی

Breaking News

افغانستان و اندونیزیا توافقنامه های همکاری امضا کردند


رئیس جمهور غنی در جریان سفرش به اندونیزیا، امروز با رئیس مجلس سنای اندونیزیا در شهر جاکارتا دیدار کرد.

بر اساس خبرنامۀ ارگ، در این دیدار که در مقر مجلس سنای آن کشور انجام شد، روی تأمین و گسترش مناسبات دوستانه تأکید کردند.

رئیس جمهور غنی در جریان سفرش به جاکارتا، موافقتنامه های همکاری میان افغانستان و اندونیزیا را نیز امضا کرده است.

آقای غنی در این دیدار با اشاره به موقعیت افغانستان، گفته است که ثبات افغانستان به معنی ثبات آسیا و منطقه است.

رئیس جمهور غنی خاطر نشان کرد که افغانستان برعلاوۀ موقعیت استراتژیک و داشتن ظرفیت اتصال منطقوی، منابع طبیعی فراوان دارد که زمینه سرمایه گذاری بهتر برای کشور های منطقه بوده می تواند.

تشریح فرصت اقتصادی

در مراسمی دیگر، رئیس جمهور افغانستان امروز در نشستی که به میزبانی اتاق تجارت و صنایع اندونیزیا و سرمایه گذاران آن کشور تدویر یافته بود، اشتراک و سخنرانی نمود.

طبق خبرنامه ارگ، وزیر صنایع اندونیزیا با اشاره به توسعه تجارت و فرصت های سرمایه گذاری در افغانستان، گفت که افغانستان در داد و ستد تجارتی منطقه فرصت های خوبی دارد و از این فرصت ها باید در همکاری مشترک حکومت، تاجران و سرمایه گذاران افغان، استفاده صورت گیرد.

رئیس جمهور غنی در این دیدار گفت که افغانستان به حیث چهارراه آسیا، این ظرفیت را دارد که کشورهای منطقه را با هم وصل کند و داد و ستد تجارتی و همکاری های اقتصادی را رونق ببخشد.

وی افزود که کشورهای آسیای مرکزی به آسانی می توانند، انرژی، گاز و سایر کالا های خویش را از طریق افغانستان به کشورهای جنوب آسیا منتقل نمایند.

همچنان رئیس جمهور کشور فرصت های خوب سرمایه گذاری در افغانستان در عرصه های سکتور زراعت، آب و انرژی، استخراج معادن، مدیریت زمین و سکتور خانه سازی را به تاجران اندونیزیایی به تفصیل تشریح کرد.

XS
SM
MD
LG