لینک های دسترسی

Breaking News

غنی: علمای دین فتنه و بغاوت را خاموش کنید


در حالیکه نگرانی‎ها از ایجاد تفرقه میان مذاهب در افغانستان افزایش یافته است، محمد اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان، اطمینان می‎دهد که در حال حاضر اتحاد کامل میان مذاهب مختلف در افغانستان وجود داشته و نباید در اخوت افغان‎ها شک و تردید وجود داشته باشد

آقای غنی تاکید کرد که اخوتی که بین علمای اهل سنت و جماعت و فقه جعفری وجود دارد بی نظیر بوده و موجب افتخار ملت افغانستان است.

او گفت که روی هویت اسلامی افغان‌ها اجماع کامل وجود دارد و بدون دستور های قرآن این جامعه به ثبات، رفاه و صلح نمی‌رسد.

رئیس جمهور غنی خطاب به کسانی‎که با انجام حملات برای ایجاد تفرقه افگنی میان مذاهب در افغانستان تلاش می‎کنند گفت که این کشور جایی برای تفرقه مذهبی نیست.

رییس جمهور غنی گفت: " این مملکت جای تفرقه مذهبی نیست و اگر فکر می‎کنید که تکایای ما را مورد حمله قرار می‎دهید من برایتان اطمینان می‎دهم که هرسنی مذهب خود را برای حفاظت از تکایا قربانی می‎کند و همچنین هر شیعه مذهب از هر مسجد دفاع می‎کند و نباید در اخوت افغانی ما شک وجود داشته باشد."

رئیس جمهور غنی از علمای افغانستان خواست تا صدای شان را علیه فتنه، جعل و وحشت بلند نمایند. او اضافه کرد: "همه احکام معلوم است، تعریف فتنه معلوم است، تعریف بغاوت معلوم است و تعریف وحشت معلوم است. علمای کرام و همه مردم ما فتنه و یا فتنه ها را خاموش کنیم، اهل بغاوت و جهالت را به راه عدل و انصاف رهنمایی کنیم. وحشت در دین مبین ما جای ندارد."

رئیس جمهور افغانستان ابراز امیدواری کرد که علمای کرام کشور، دعای هر افغان را تکرار کنند که دیگر خون افغانها ریختانده نشود و خداوند گمراهان، یاغیان و اهل فتنه را هدایت کند.

XS
SM
MD
LG