لینک های دسترسی

Breaking News

نمایشگاه منرال ها برای برجسته ساختن اهمیت صحی آنان


منرال ها اشکال مختلف داشته و به نام مواد معدنی نیز یاد میشوند.

منرال ها برای حفظ سلامتی بدن انسان لازم است. منرال ها برعلاوه نقش تهیه ادویه برای نجات زندگی، بلکه در اجزای تجهیزات طبی نیز با ارزش تلقی شده است. مرکز انستیتیوت ملی صحت در واشنگتن در یک نمایشگاه ویژه وظایف مهم منرالها را برجسته نموده است.

منرال هایی که در منزل اول مرکز انستیتیوت ملی صحت به نمایش گذاشته شده، شکل نگین های قیمتی را دارد که میتوان از آن در زیورات استفاده کرد. اما در این نمایشگاه بنام "منرال برای طبابت" عنوان شده که چگونه میتواند در سلامتی انسان، تداوی و دوا نقش مهم داشته باشد.

جان گالن رئیس مرکز انستیتیوت ملی صحت، بر ارزش جداگانۀ منرال ها تأکید ورزیده و میگوید که برخی از منرال ها، مثل نقره، مانند انتی بیوتیک ارزشمند اند. همچنان بعضی از آنان، "انتقال دهندۀ پروتین های مشخص از یک نقطۀ بدن به جای دیگری است مثل مس. برخی از منرال ها برای صحت و سلامتی دندان های ما بااهمیت اند مثل فلوراید."

لس فالیو از بخش رادیولوژی انستیتیوت ملی صحت، به نقش منرال هایی چون هوبنریت و کوارتز، نقش در ساختار اجزای دستگاه تصویر برداری اشاره کرده میگوید که حتی در معاینات پیشرفته ای مثل سی تی سکن، برای تشخیص انتشار حجرات سرطانی، میتوان از منرال ها کمک گرفت.

افزون بر اینها، گچ نیز در طب دندان نقش حیاتی دارد، و به گفتۀ داکتر دندان رابرت رنج، از گچ برای ساختن قالب دندان استفاده میشود.

طراحان نمایشگاه منرال ها آروزمند اند که بازدید کنندگان بتوانند اهمیت نقش مهم منرال ها را در صحت و سلامتی خود، درک کنند.

XS
SM
MD
LG