لینک های دسترسی

Breaking News

جان باختن ۳۰ نفر در جاپان به دلیل گرمای شدید


مقامات جاپانی گفته اند که به دلیل گرمای شدید و بی سابقه در آن کشور، هزاران باشندۀ جاپان، به شفاخانه ها انتقال داده شده اند

موج از گرمای شدید و بی سابقه در جاپان موجب مرگ حد اقل ۳۰ نفر در آن کشور شده است.

مقامات جاپانی گفته اند که به دلیل گرمای شدید و بی سابقه در آن کشور، هزاران باشندۀ جاپان، به شفاخانه ها انتقال داده شده اند.

مقامات جاپانی از مردم آن کشور خواسته اند تا به قدر کافی آب بنوشند و با استفاده از سیستم سرد کننده، از تاثیرات گرمای شدید، جلوگیری کنند.

داکتران طب می گوید که گرمای شدید در مناطق هم سطح با بحر، باعث ضایع شدن مقدار زیاد مایعات و الکترولیت های بدن (پتاشیم، مگنیشیم، سودیم و ...) شده و به سقوط فشار خون، گیچی و در بسیاری حالات، به بیهوشی منجر می شود.

داکتران توصیه می کنند که در همچو حالات، به ویژه کودکان از گشت و گذار در زیر شعاع مستقیم آفتاب دوری جسته و با نوشیدن آب حاوی نمکیات، تلاش گردد الکترولیت های بدن، اعاده شود.

در مناطق مرکزی جاپان، شدت گرما به ۴۰.۹ درجۀ سانتیگراد رسیده است. شدت گرما در شهر کیوتوی جاپان در هفت روز پیهم ۳۸ درجۀ سانتیگراد بوده است.

گذاشتن یک توتۀ نسبتاً بزرگ یخ در یکی از پیاده رو های شهر توکیو، پایتخت جاپان
گذاشتن یک توتۀ نسبتاً بزرگ یخ در یکی از پیاده رو های شهر توکیو، پایتخت جاپان

پیش از این، دو هفته قبل، در اثر باران های شدید موسمی در جاپان، ۴۹ نفر جان باخته بودند و حد اقل ۵۰ نفر تن دیگر ناپدید شده بودند.

مقامات هواشناسی جاپان گفته اند که بیش از ۱.۶ میلیون نفر ناشی از سرازیر شدن سیلاب ها از منازل شان بیجا شده اند .

ادارۀ هواشناسی جاپان مردم سه جزیرۀ عمدۀ هونشو را از لغزش زمین، بلندرفتن سطح آب دریا و باد های تند هشدار داده باران های اخیر را "تاریخی" عنوان کرده بودند.

XS
SM
MD
LG