لینک های دسترسی

Breaking News

کشف اجساد دو دختر جوان در هرات


مقامات محلی ولایت هرات تائید می کنند که دو دختر جوان که دو روز قبل از ساحات آن ولسوالی اختطاف شده بودند، اجساد سر بریده آنها در قریه مجغندک آن ولسوالی توسط مامورین پولیس کشف شده است.

گفته میشود سن این دو دخترجوان چهارده و هجده سال بوده، و دو روز قبل به قصد دعا خوانی از منزل خود واقع در ولسوالی کرخ بیرون شده بودند، اما بعد از گذشت چهل و هشت ساعت اجساد آنها پس از اطلاع مردم کشف گردید.

نقیب آروین، سخنگوی والی هرات این خبر را تایید می کند، اما می گوید تحقیقات تا هنوز تکمیل نگردیده است.

گفته میشود به اتهام این قضیه دو فرد مظنون بازداشت شده و تحقیقات از آنها برای روشن شدن قضیه آغاز شده است.

باشندگان محل گفته اند که این دو دختر جوان قربانی خصومت های خانوادگی در آن منطقه شده اند. باشندگان محل می گویند اگر مقامات امنیتی با جدیت مسئله را دنبال نمایند، می توانند به زودی عاملین این جنایت را شناسایی و دستگیر نمایند.

مامورین پولیس و مقامات محلی هرات تا هنوز از دادن جزییات بیشتر در این زمینه خودداری می کنند. و می گویند پس از انجام تحقیقات کامل جزییات را به دسترس رسانه ها خواهند گذاشت.

عبدالرزاق روستایی، ولسوال کرخ در تماس تیلفونی با صدای امریکا نیز از دادن جزییات بیشتر خودداری نمود.

از آغاز سال جاری باوجود این که گفته می شد به دلیل شدت یافتن فعالیت های نهادهای فعال در زمینه حقوق زنان، گراف خشونت های خانوادگی در هرات کاهش یافته است، اما وقوع چنین حادثات که در نوع خود از خشونت بار ترین انواع خشونت با زنان است، یک بار دیگر نگاه ها را متوجه مسئله خشونت مینماید.

XS
SM
MD
LG