لینک های دسترسی

Breaking News

قوای امنیتی هرات آماده پذیرش مسؤولیت هستند اما مردم اطمینان ندارند


قوای امنیتی هرات آماده پذیرش مسؤولیت هستند اما مردم اطمینان ندارند

با آغاز شمارش معکوس برای سپردن تامین امنیت به نیروهای افغان، مقام های محلی ولايت هرات از آمادگی ها برای تامین امنیت خبر میدهند.

مسؤولان امنيتی در ولايت هرات ميگويند در حال حاضر نيروهاي پوليس و اردو توانايي كامل براي انتقال مسؤوليت های امنيتی را دارا هستند.

در مقابل شماری از باشندگان هرات بر اين باورند كه سپردن مسؤوليت های امنيتی به نيروهای افغان، تصميمی نادرست و عجولانه است.

ولايت هرات از جمله هفت ولايتی است که بر اساس اعلام رئیس جمهور كرزی قرار است مسؤولیت تامین امنیت آن به نيروهای افغان واگذار شود.

انتظار میرود با آغاز برنامه انتقال مسؤولیت های امنیتی از سوی نیروهای بین المللی به نیروهای افغان سخت ترین روزهای دولت و مردم افغانستان در یک دهه جدید فرا رسد.

براساس گفته رئيس جمهور كرزی ولایت های کابل، بامیان، پنجشیر،هرات، لشکرگاه، مزار شریف و مهترلام در نخست شامل برنامه انتقال مسؤوليت ها مي باشند.

قوای امنیتی هرات آماده پذیرش مسؤولیت هستند اما مردم اطمینان ندارند
قوای امنیتی هرات آماده پذیرش مسؤولیت هستند اما مردم اطمینان ندارند

ولايت هرات از همان آغاز در بین شهرهایی بود که بر اساس این برنامه تامین امنیت آن به نیروهای افغان سپرده خواهد شد.

حالا سيد آقا ثاقب قوماندان امنيه ولايت هرات ميگويد نيروهاي پولیس در اين ولايت، توانایی پیشگام شدن در این برنامه را دارا هستند.

اين تنها گفته مسؤولين پوليس در هرات نمی باشد.

مسؤولان اردوی ملی در غرب افغانستان نيز چنين باوری دارند.

تورن جنرال شهزاده قوماندان قول اردوی 207 ظفر ميگويد در حال حاضر اردوی ملي به طور كامل برای انتقال مسؤوليت های امنيتی آماده است.

با اين همه، شماری از باشندگان هرات ميگويند هنوز نيروهای افغان آماده گی كامل برای بدست گيری تامين امنيت را ندارند و اين تصميم دولت عجولانه است.

اين طور به نظر ميرسد كه مقامهای محلي هرات با اين گفته مردم موافق نيستند.

داوود صبا والی هرات ميگويد نيروهای امنيتی در اين ولايت به طور منظم با هم در ارتباط هستند.

قرار است برنامه انتقال مسؤوليت های امنيتی از اواخر ماه سرطان سال جاری آغاز و تا سال 2014 میلادی بطور کامل به پایان برسد.

گفته میشود هم اکنون 140 هزار نیروی نظامی خارجی در افغانستان مستقر هستند که تقریبا يكصد هزار آنها امریکایی می ‏باشند.

XS
SM
MD
LG