لینک های دسترسی

Breaking News

آب آشامیدنی هرات بگونۀ نامطلوب غیرصحی است – تحقیق


یافته های یک تحقیق نشان میدهد که آب آشامیدنی ولایت هرات، با میکروب های آلوده است که برای صحت، بخصوص صحت کودکان مضر است.

این تحقیق که از سوی محصلین پوهنځی زراعت پوهنتون هرات با همکاری پاول ایبنر، یکی از پروفیسوران امریکایی صورت گرفته است، نشان میدهد که نفوذ فاضلاب شهری در آب ‌های زیرزمینی، آب آشامیدنی هرات را به شکل نامطلوب غیربهداشتی ساخته است.

این محصلین میگویند که سالانه هزاران شهروند ولایت هرات بدلیل استفاده از آب های آلوده، دچار بیماری های هضمی و گوارشی میشوند.

زهرا رحیمی یکی از این محصلین به صدای امریکا گفته است که آنان دریافته اند که 'درجه‌ سختی و غلظت' آب در هرات از حد معمول بیشتر است و 'درجه‌ نیترات' که برای بدن مضر است، نیز اندکی از حد نورمال بیشتر میباشد.

مسؤلین ادارۀ آبرسانی ولایت هرات نیز میگویند که هشتاد و یک فیصد آب های فاضلاب شهر هرات جذب زمین میشود که در نتیجه آب اشامیدنی را ملوس به میکروب های خطرناک میکنند.

راتب حمیم، رئیس اداره ابرسانی ولایت هرات، میگوید که برای رسیدگی به این مشکل، تلاش دارند تا یک سیستم معیاری جمع آوری فاضلاب ایجاد کنند.

محصلین هرات در حالی این تحقیق را انجام داده اند که به گفته داکتران، سالانه تعداد زیادی کودکان در نتیجۀ استفاده از آب آلوده در این ولایت، به مسمومیت غذایی دچار شده و از هر ده کودک مبتلا به بیماری های گوارشی یک نفر جان خود را از دست میدهد.

آب آشامیدنی هرات بگونۀ نامطلوب غیرصحی است – تحقیق
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:59 0:00

XS
SM
MD
LG