لینک های دسترسی

Breaking News

پاول راین: از پیشرفت ها در افغانستان خرسند شدم


پاول راین، رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده می گوید که برای کامیاب شدن استراتیژی جدید واشنگتن در قبال افغانستان، باید از صبر و حوصله کار گرفت.

بر بنیاد گزارش مجله واشنگتن اگزمنیر، آقای راین روز جمعه (۲۱ میزان) پس از برگشت از یک سفر به افغانستان در واشنگتن گفت که او از پیشرفت های ناشی از عملی شدن این استراتیژی در افغانستان "خرسند" می باشد.

رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده همراه با مک تورنبری، عضو جمهوریخواه و رئیس کمیته خدمات نظامی این مجلس در یک سفر دو روزه به منظور بررسی وضعیت افغانستان و همچنین بررسی استراتیژی جدید واشنگتن در قبال افغانستان به این کشور رفته بود.

راین و تورنبری در این سفر از سه پایگاه نظامی در افغانستان نیز دیدن کردند و با مقام های ارشد نظامی افغان و امریکایی به شمول جنرال اسکات میلر، قوماندان ماموریت حمایت قاطع ناتو در افغانستان ملاقات کردند.

پاول راین گفت: "پس از این سفر ( به افغانستان)، برایم واضح شد که باید برای استراتیژی آسیای جنوبی رئیس جمهور (ترمپ) فرصت داد تا پیروز شود."

رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده همچنین گفت که مبارزه با دهشت افگنی در آسیای جنوبی همسو با "منافع حیاتی" واشنگتن است.

پاول راین گفت افزود: "این واضح است که شدت کنونی عملیات های نظامی ما، حامی تلاش های دیپلوماتیک ما است تا شرایط برای مصالحه (در افغانستان) فراهم شود."

رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده گفت که هر چند نیرو های امنیتی افغان متقبل "تلفات سنگین" شده اند، اما آنان توانسته اند در برابر حملات گروه های طالبان از خود "استقامت" نشان بدهند.

دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده در ماه اگست سال گذشته میلادی با اعلام استراتیژی جدید واشنگتن در قبال افغانستان و منطقه گفت که حدود چهار هزار سرباز بیشتر به افغانستان اعزام می کند.

واشنگتن می خواهد با اعزام نیروی بیشتر نظامی به افغانستان و افزایش فشار بر پاکستان، طالبان را به آغاز مذاکره با حکومت افغانستان وادارد.

XS
SM
MD
LG