لینک های دسترسی

Breaking News

عصر کروناویروس؛ برگشت سینما‌های فضای باز در امریکا 


سینما‌های فضای باز که اکثر مردم دیگر به آن علاقمندی نداشتند و آنرا مربوط به زمان گذشته می‌دانستند، در این عصر کروناویروس دوباره روی کار آمده است.

در این نوع سینما، تماشاچیان با موترهای شان داخل صحنی می‌شوند که فلم در آن نمایش داده می‌شود و آنان در داخل موترهای شان نشسته فلم تماشان می‌کنند.

مالک یکی از این سینماها در ساحهٔ‌ منهاتن شهر نیویارک - که بیشتر رقم تلفات ناشی از بیماری کووید۱۹ را دارد، می‌گوید که تکت‌هایش از ۱۵ ماه می به اینسو پیش از پیش فروخته شده است، اما او هدف اصلی اش را خشنود ساختن مردم خواند.

تماشای فلم در پردهٔ بزرگ سینما برای امریکایی های که از ماه مارچ به اینسو در قرنطین به سر می‌برند و از تماشای تلویزیون خسته شده اند، یک منبع خوب تفریحی است.

کار و بارها به شمول سینماها در سراسر ایالات متحده مسدود بوده و فقط فروشگاه‌ها و تجارت‌های که خدمات ضروری را ارایه می‌کنند، اجازه فعالیت دارند.

سینما در ایالت آیوا
سینما در ایالت آیوا

سینماهای فضای باز، برای موترهای تماشاچیان فاصله‌های اجتماعی را تعیین کرده اند تا خطر ابتلا به کووید۱۹ را در حد اقل نگهدارند.

ایالات متحده با بیش از یک میلیون ۶۰۰ هزار مورد ابتلا و نزدیک به ۹۶ هزار مورد مرگ، در صدر فهرست کشورهای قرار دارد که کروناویروس در آن شیوع کرده است.

کروناویروس در دسمبر سال گذشته از شهر ووهان، مرکز ولایت هوبی چین، منشا گرفت و تا کنون در ۱۸۸ کشور و قلمرو جهان به همه‌گیری مرگبار صحی مبدل شده است.

بر اساس آماری که پوهنتون جانس هاپکینز ایالات متحده ارایه کرده است، تا صبح روز یک‌شنبه ۲۴ می (چهارم جوزا) مرگ و میر ناشی از کروناویروس در جهان به بیش از ۳۴۰ هزار نفر و مبتلایان آن به بیش از پنج میلیون و ۲۷۱هزار نفر رسیده است.

XS
SM
MD
LG