لینک های دسترسی

Breaking News

ترمپ میزبان ضیافت افطار در قصر سفید بود


رئیس جمهور ایالات متحده شام چهارشنبه در نخستین مجلس افطاری در قصر سفید، به مهمانان حاضر در مجلس و "مسلمانان تمام جهان" ماه رمضان را تبریک گفت.

در ضیافت شام، دونالدترمپ ضمن خوش آمدید به سفرای کشور های مسلمان، دیپلومات ها و برخی از امریکایی های مسلمان حاضر در قصرسفید گفت "ما افتخار پذیرایی از یک سنت مقدس یکی از بزرگترین ادیان جهان را داریم."

میزبانی از مسلمانان امریکایی و دیپلومات ها و سفرای کشورهای مسلمان در امریکا، سنتی بود که توسط بیل کلنتن، رئیس جمهور پیشین امریکا بنا نهاده شد و دو رئیس جمهور بعد از وی نیز آن را ادامه دادند، اما دونالدترمپ سال گذشته با عدم برگزاری این مجلس، آن رسم را شکست.

آقای ترمپ شام چهارشنبه گفت "افطار برای مسلمانان جهان، ختم یک روز روزه داری، منعکس کنندۀ معنویت و نشاندهندۀ گردهم آیی خانواده ها و دوستان برای تجلیل از یک پیام بی انتهای صلح، وضوح و محبت است."

رئیس جمهور ایالات متحده علاوه کرد "افطار لحظۀ ایست که بالاترین آرمان ها و آرزوهایمان را به یاد آورده، به خاطر لطف و مرحمت بیشماری که نصیب مان شده، سپاسگزاری می کنیم."

در ضیافت افطار چهارشنبه شب حدود ۳۰ تا ۴۰ نفر، در قصرسفید مهمان رئیس جمهور امریکا بود.
در ضیافت افطار چهارشنبه شب حدود ۳۰ تا ۴۰ نفر، در قصرسفید مهمان رئیس جمهور امریکا بود.

دونالدترمپ گفت "امشب به خاطر پیوند های تجدید شدۀ دوستی و همکاری با شرکای ارزشمند ما در سرتاسر شرق میانه شکرگزاری می کنیم."

پیش از آن سارا سندرز، سخنگوی قصرسفید اعلام کرده بود که حدود ۳۰ تا ۴۰ نفر، مهمان رئیس جمهور امریکا خواهند بود.

قصرسفید فهرست مهمانان را به نشر نکرد، اما در تصاویری که خبرنگاران به نشر سپردند، جرد کوشنر، داماد رئیس جمهور ترمپ در میان مهمانان ضیافت افطار حضور داشت.

نماز شام، به امامت داوود عبدالعزیز، افسر اردوی امریکا، در قصرسفید برگزار شد. معمولاً در ضیافت افطار قصرسفید دیپلومات ها و رهبران جامعۀ مسلمان امریکایی حضور به هم می رسانند.

این در حالی است که برخی جریان ها و نهادهای اسلامی امریکا اعلام کرده بودند که به دلیل مواضع ضد اسلامی ترمپ، در ضیافت افطار قصر سفید شرکت نخواهند کرد.

دونالدترمپ در جریان انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ خواهان منع دخول تمام مسلمانان به ایالات متحده شده و پس از پیروزی در انتخابات، با امضای چندین فرمان اجرایی، مهاجرت کشور های با اکثریت مسلمانان را به امریکا محدود ساخت.

دونالدترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده میزبان ضیافت افطار در قصرسفید بود.
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:03 0:00

XS
SM
MD
LG