لینک های دسترسی

Breaking News

لوی درستیز هند: از خارج اسلحه نخریم، خودمان تولید کنیم


هند سال گذشته دومین واردۀ کنندۀ بزرگ اسلحه در جهان بود

لوی درستیز قوای مسلح هند گفته است که کشورش باید خریداری اسلحه از کشورهای خارجی را متوقف کرده و خود اسلحۀ مورد نیازش را تولید کند.

بیپین راوت، در مصاحبه با روزنامۀ تایمز آف اندیا گفته است که شعار "در هند بسازید" نرندرا مودی، صدر اعظم آن کشور باید به واقعیت مبدل شود.

آقای راوت گفته است که هند کشوری نیست که قوای خود را به دیگر کشورهای جهان اعزام کند، از اینرو به گفتۀ وی به تورید اسلحه از بیرون نیازی ندارد.

هند در سال ۲۰۱۹ پس از عربستان سعودی، دومین واردکنندۀ بزرگ اسلحه در جهان بود و در پنج سال اخیر به ارزش میلیاردها دالر اسلحه از صادرکنندگان بزرگ اسلحه چون، ایالات متحده فرانسه و روسیه خریداری کرده است.

دونالد ترمپ، رییس جمهور ایالات متحده نیز در اواخر فبروری سال روان در سفر به دهلی جدید از امضای قرارداد سه میلیارد دالری نظامی میان دو کشور خبر داد و گفت که امریکا بهترین و مخوف‌ترین سلاح‌ها و تجهیزات نظامی در جهان را به هند فراهم خواهد کرد.

لوی درستیز قوای مسلح هند گفته است که کشورش باید صنعت دفاعی داخلی خود را تقویت کند، حتا اگر به گفتۀ وی اسلحۀ ساخت هند کیفیت و مشخصات اسلحۀ وارداتی را هم نداشته باشد.

این در حالی است که هند مانند دیگر کشورهای جهان با مشکلات مالی و اقتصادی ناشی از همه‌گیری کروناویروس دست و پنجه نرم می‌کند.

XS
SM
MD
LG