لینک های دسترسی

Breaking News

مردی که ۳۹ همسر و ۹۴ فرزند داشت، در گذشت


مقام‌های هندی از درگذشت مردی خبر دادند که با داشتن ۳۹ همسر، ۹۴ فرزند و ۳۳ نواسه، رییس بزرگ‌ترین خانوادۀ هند پنداشته می‌شد.

زورماتانگا، وزیر اعلای ایالت میزورام هند روز دوشنبه ۱۴ جون (۲۴ جوزا) در یک پیام تویتر نوشت که زیونا چانا، رهبر یک فرقۀ مسیحی که تعدد زوج را به مردان جواز میدانست، روز یکشنبه به عمر ۷۶ سالگی درگذشت.

شماری از رسانه های هندی زیونا را رییس بزرگترین خانوادۀ جهان خوانده و شمار مجموعی اعضای خانوادۀ وی، به شمول همسران، فرزندان و نواسگان را ۱۸۱ نفر گزارش داده اند، با اینحال شمار دقیق اعضای خانوادۀ وی مشخص نیست.

زیونا و خانواده‌اش در یک ساختمان چهار منزله که ۱۰۰ اتاق دارد، در روستای بکتاونگ ایالت میزورام می‌زیست. به گفتۀ زورماتانگا، کثرت اعضای این خانواده، روستای بکتاونگ را به جاذبۀ گردشگری مبدل کرده بود.

در فرقۀ مسیحی چانا در هند که در سال ۱۹۴۲ توسط پدر زیونا اساس گذاشته شد، حدود صد خانواده عضویت دارد.

زیونا با نخستین همسرش در سن ۱۷ سالگی ازدواج کرد و گزارش شده است که یکبار در طول یکسال با ده زن ازواج کرده بود.

زیونا در سال ۲۰۱۱ در مصاحبه با خبرگزاری رویترز خود را مرد طالع‌مند خوانده و گفته بود که مایل به افزایش اعضای خانواده اش بوده و می‌خواهد هرچه بیشتر ازدواج کند.

وینستون بلکمور، رییس فرقۀ مسیحی مورمن کانادا نیز با داشتن خانوادۀ ۱۷۷ نفری – ۲۷ همسر و ۱۵۰ فرزند و نواسه – رییس یکی از بزرگترین‌ خانواده‌های جهان شمرده می‌‎شود.

XS
SM
MD
LG