لینک های دسترسی

Breaking News

نگرانی از گسترش و تلفات کروناویروس در چهارمین کشور پرنفوس جهان


رییس جمهور اندونیزیا روز پنجشنبه ۱۹ مارچ ( ۲۹حوت)‌ با بلند رفتن آمار تلفات ناشی از کروناویروس، به مقامات آن کشور هدایت داد تا تعداد آزمایشات کروناویروس را به گونۀ فوری بلند ببرند.

اندونیزیا با داشتن ۲۶۰ میلیون جمعیت، چارمین کشور پرنفوس جهان است که کمتر از سه هفته پیش اولین واقعه کروناویروس را اعلام کرد. اما در کمتر از سه هفته، مرگ و میر ناشی از کروناویروس در اندونیزیا به ۲۵ نفر رسیده است که بیشتر از هر کشور دیگر در جنوب شرق آسیا می‌باشد.

تعداد مبتلایان کروناویروس در اندونیزیا به ۳۰۹ نفر می رسد. شمار مجموعی مبتلایان به کروناویروس در جنوب شرق آسیا حدود ۲۲۰۰ نفر گزارش شده است.

جوکو ویدودو ، رییس جمهور اندونیزیا گفت: "می‌خواهم تعداد بسته‌های آزمایشی و مراکز آزمایش ازیاد یابد و بیشتر شفاخانه‌ها در این راستا دخیل شوند."

آقای ویدودو گفته است که خودش و همسرش به خاطر ابتلا به کروناویروس معاینه شده اند و به گفتۀ وی نتیجۀ هر دو آزمایش منفی بوده است.

در همین حال، کارمندان صحی از کندی روند آزمایش کروناویروس در اندونیزیا انتقاد کرده اند.

اندونیزیا تا روز پنجشنبه ۱۹ مارچ (۲۹حوت) ۱۵۹۲ آزمایش کروناویروس را انجام داده که به مقایسه اکثر کشور ها بسیار ناچیز می باشد.

کوریای جنوبی که برای انجام آزمایشات سریع مورد ستایش قرار گرفته است، حد اوسط در هر دو ساعت بیشتر از این رقم آزمایشات را انجام می دهد.

یک مقام وزارت صحت اندونیزیا گفته است که تقریباً تمام جان باختگان، مشکلات صحی دیگر از قبیل مرض شکر، فشار بلند خون یا امراض مزمن قلبی داشته اند و جوانترین فرد جان باخته ۳۷ ساله بوده است.

در یک اقدام دیگر والی جاکارتا غرض جلوگیری از گسترش کروناویروس، تمام مراسم و گردهمایی های مذهبی مانند نماز جمعه و مراسم کلیسا را برای دو هفته به تعلیق در آورد.

در همین حال یک گردهمایی بزرگ زایرین مسلمان که هزاران نفر در آن قرار بود اشتراک کنند بعد از اینکه عین گردهمایی باعث ابتلا صدها تن در مالیزیا گردید، از طرف مقامات محلی به تعلیق درآمد.

XS
SM
MD
LG