لینک های دسترسی

Breaking News

کمک ایالات متحده به روند آموزش سواد در افغانستان


کمک ایالات متحده به روند آموزش سواد در افغانستان

سفارت ایالات متحده امریکا در افغانستان اعلان کرده است که کمک های بیشتری را در زمینه با سواد ساختن تعداد بیشتر افغانها فراهم می کند.

راین کراکر سفیر ایالات متحده امریکا در کابل این اظهارات را با انتشار اعلامیه یی به مناسبت هشتم سپتامبر روز بین المللی مبارزه با بیسوادی، ابراز کرده است.

سفیر ایالات متحده گفته است که امریکا در همکاری با سایر نهاد های بین المللی و حکومت افغانستان تلاش می کند تا با ایجاد کورس های سواد آموزی و چاپ کتب، دسترسی افغانها را به سواد افزایش بدهد.

آروین طاهری رئیس معارف ولایت هرات
آروین طاهری رئیس معارف ولایت هرات

درهمین حال آروین طاهری رئیس معارف ولایت هرات با اشاره به مناطق غرب افغانستان و سایر ولایات آن کشور می گوید که ادامه جنگ و فقر علت اساسی بی سواد ماندن مردم است.

او گفت "سطح بیسوادی در مجموع افغانستان بسیار بالا هست و هرات هم از این امر مستثنی نیست این طبیعی است که اثرات چند دهه جنگ و نابسامانی ها در کشور تاثیرات منفی خود را داشته است و مسئله عمده دیگر ضعف اقتصاد مردم در افغانستان است که نگذاشته است تا مردم به علم و تحصیل خود برسند."

سفارت ایالات متحده امریکا می گوید که در همکاری با نهاد های جامعه مدنی در افغانستان، همین اکنون زمینه آموزش سواد را برای بیشتر از هفت هزار مرد و زن افغان فراهم کرده است.

XS
SM
MD
LG