لینک های دسترسی

Breaking News

مرگ و میر ناشی از کروناویروس در ایران به ۱۹۴ نفر رسید


مقام‌های ایرانی گفته‌اندکه شمار مرگ و میر ناشی از کروناویروس در آن کشور به ۱۹۴ نفر رسیده است.

کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت صحت ایران، روز یکشنبه هشتم مارچ (۱۸ حوت) گفت که در ۲۴ ساعت گذشته ۷۴۳ مورد جدید ابتلا کروناویروس (کووید ۱۹) در آن کشور ثبت شده که شمار مبتلایان را به ۶۵۶۶ افزایش داده است.

آقای جهانپور گفت که در ۲۴ ساعت گذشته در آن کشور ۴۹ نفر از مبتلایان کروناویروس جان باخته اند که به گفتۀ وی بیشترین تلفات در تهران، قم، گیلان، اصفهان و البرز ثبت شده است.

مقام‌های صحی ایران گفته اند که تا کنون ۲۱۳۴ بیمار کروناویروس در آن کشور شفایاب شده اند.

با وصف انتقادات پیهم از چگونگی گزارشدهی ایران از آمار کروناویروس در آن کشور، وزارت صحت ایران شمار مبتلایان و مرگ و میر ناشی از کروناویروس را به تفکیک هر ولایت اعلام نمی‌کند.

از زمان اعلام رسمی شیوع کروناویروس در ایران، شهروندان ایران مقام‌های حکومت را به پنهان‌کاری و دادن آمار و اطلاعات غلط در مورد این بیماری متهم می‌کنند.

مایک پمپیو، وزیر خارجۀ ایالات متحدۀ امریکا نیز روز جمعه ششم مارچ (۱۶ حوت) در نشست کمیتۀ امور خارجی مجلس نمایندگان کانگرس امریکا گفت که ایران تمایل ندارد در مورد کروناویروس گزارش بدهد. او گفت: "نگرانم که آنان اطلاعات مهمی را پنهان کرده باشند.

در همین حال، شرکت هواپیمایی ایران ایر روز یکشنبه اعلام کرد که تمام پروازهایش به مقصد کشورهای اروپایی تا آگاهی بعدی به حالت تعلیق درآمده است.

در اعلامیۀ ایران ایر آمده است که "با توجه به محدودیت‌هایی که به دلایل نامعلوم از سوی اروپا بر پروازهای ما اعمال شده" پروازهای این شرکت به مقاصد اروپایی تعلیق شده است.

XS
SM
MD
LG