لینک های دسترسی

'زندانی سازی رهبران مخالفین موضوع داخلی ایران است'


'زندانی سازی رهبران مخالفین موضوع داخلی ایران است'

سخنگوی وزارت خارجه ایران بروز سه شنبه گفت که روش کشورش در برخورد با مخالفین "یک امر کاملاً داخلی" است.

یک روز قبل یک ویب سایت انترنتی اصلاح طلبان گفته بود که مقامات حکومتی میر حسین موسوی و مهدی کروبی، رهبران ارشد مخالفین را دستگیر و در تهران زندانی کردند.

در ویب سایت کلمه گفته شده است که میر حسین موسوی و زهرا رهنورد همسرش، همچنین مهدی کروبی و فاطمه کروبی، همسرش به زندان حشمتیه تهران منتقل شده اند.

یک آژانس خبری نیمه رسمی این گزارش را تکذیب کرد و تاهنوز روشن نیست که آنها چه زمانی منتقل شده اند.

درصورتی که زندانی شدن رهبران مخالفین ایران تایید گردد تشدید عمده یی در بحران سیاسی ایران در شرایطی به وقوع خواهد پیوست که مخالفین به گونۀ جسورانه خواستار مخالفت با رژیم حاکم هستند.

مهمان پرست همچنین استفاده قوا علیه معترضین در لیبیا را محکوم کرده و از رهبران آن کشور خواست تا تقاضاهای مردم شان را عملی سازد.

مامورین ایرانی به کرات از قیام های مردمی جهان عرب تمجید کرده اما احتجاجات درکشور خویش را به گونۀ غیرعادلانه یی مردود شمرده اند.

حکومت ایران به طور بی رحمانه اعتراضات خیابانی را بعد از انتخاب پرمناقشه محمود احمدی نژاد درانتخابات ریاست جمهوری سال 2009 سرکوب کرد.

این سخنان مهمان پرست درحالی بیان شده است که فعالین و اعضای جناح مخالف حکومت رهایی موسوی و کروبی را تقاضا کرده و عهد نموده اند که تا زمان رهایی آنها، هر روز سه شنبه احتجاجات را بر پا خواهند کرد.

درهمین حال، مهمان پرست گزارشی را تایید نمود که حاکی است آژانس ذروی روسیه به ایران دستور داده تا موادسوختی را از تاسیسات ساخت روسیه را در داخل ایران به دلیل نگرانی هایی خارج سازد که شاید ذرات فلزات باعث آلودگی در ترکیب مواد سوخت شود.

XS
SM
MD
LG