لینک های دسترسی

Breaking News

تقاضای فعالان ایرانی مبنی بر اقدام امریکا و اروپا علیه شرکت های ماهواره یی


تقاضای فعالان ایرانی مبنی بر اقدام امریکا و اروپا علیه شرکت های ماهواره یی

دو فعال برجستۀ حقوق بشر ایران از اتحادیۀ اروپا و ایالات متحدۀ امریکا خواسته اند تا علیه آنعده از شرکت های ماهواره یی اروپایی که نشرات تلویزیون دولتی ایران را در جهان پخش میکنند، اقدام نمایند.

شیرین عبادی برندۀ جایزۀ صلح نوبل و هادی قایمی رئیس مؤسسۀ کمپاین بین المللی حقوق بشر این درخواست را امروز جمعه طی مقاله یی در روزنامۀ وال ستریت ژورنال اروپا مطرح ساخته اند.

خانم عبادی و آقای قایمی شرکت های خدمات ماهواره یی ایوتل سات و آرکیوا را مورد انتقاد قرار داده و گفته اند که این شرکت ها، برنامه های افترأ آمیز تلویزیونی حکومت ایران را در جهان پخش کرده و همچنان مقامات ایرانی را اجازه داده اند تا از طریق همین ماهواره ها، جلو نشرات اروپایی و امریکایی را در ایران بگیرند.

خانم عبادی و آقای قایمی می افزایند که شرکت های یاد شده نشر برنامه های فارسی بی بی سی و صدای امریکا را از ماهواره های با کیفیت عالی، به ماهواره های با کیفیت پایین تغییر داده اند.

قابل یاد آوریست که صدای امریکا، بی بی سی، دویچویلۀ آلمان و دیگر رسانه های جهانی، اخلال عمدی در امواج نشرات شان را در کشور های همچو ایران، تقبیح نمودند. هردو شرکت خدمات ماهواره یی درین مورد به پرسش های صدای امریکا پاسخی نداده اند.

XS
SM
MD
LG