لینک های دسترسی

احمدی نژاد تعزیرات ملل متحد را بی ارزش خوانده آن را مردود دانست


رئیس جمهور ایران از مراسمی درتهران برای مردود دانستن وضع تازه ترین تعزیرات ملل متحد برکشورش استفاده کرده درمورد حملات یازدهم سپتمبر سال 2001 برایالات متحده و حادثه قتل عام یهودیان یا هولوکاست اظهار تردید کرد.

محمود احمدی نژاد، در سخنرانی به مناسبت یادبود از روز ملی خبرنگاران، چهارمین دور تعزیرات شورای امنیت ملل متحد را قطعه کاغذی بی ارزش توصیف کرد. او گفت رهبران غربی که فکر می کنند تعزیرات، فشار عامه را برحکومت افزایش می دهد، احمق می باشند. خبرنگاران بدون سرحد، گروه حامی حقوق مطبوعات آقای احمدی نژاد را شکارچی آزادی مطبوعات لقب داده است.

این گروه می گوید اداره وی بیشتر از 100 خبرنگار را دستگیر کرده و تقریبا 50 تن دیگر را به حیث بخشی از سرکوبی مخالفین بعد ازانتخاب دوباره پرمناقشه او درسال گذشته، مجبور نموده از ایران فرار کنند.

تعزیرات ملل متحد با هدف اعمال فشار برایران به منظور متوقف ساختن غنی ساختن یورانیم می باشد. غنی سازی یورانیم، روندی است که قدرت های غربی بیم دارند که شاید برای ساخت سلاح ذروی به کار برده شود. ایران می گوید برنامه ذرویش صلح آمیز است.

آقای احمدی نژاد همچنین تکذیب قتل عام مسیحیان یا هولوکاست را تکرار کرد و گفت آن حادثه برای قربانی جلوه دادن یهودیان و ایجاد کشور اسرائیل طراحی شده است.

رئیس جمهور ایران درسخنرانیش مطبوعات غربی را به تحریف حملات یازدهم سپتمبر سال 2001 بر ایالات متحده متهم کرد که بهانه یی برای ایالات متحده فراهم ساخت تا به افغانستان وعراق حمله کند.

XS
SM
MD
LG