لینک های دسترسی

پوستر های ضد امریکا از جاده های تهران دور شد


مقامات در تهران تبلیغات ضد آمریکایی را از تخته های اعلانات چند روز پس از نصب آنها جمع آوری کردند.

طوری به نظر می رسد که نصب این لوحه ها اقدامی از سوی محافظه کاران برای بی اعتبار کردن مذاکره کنندگان هسته ای ایران با کشور های غرب باشد.

خبرگزاری ایرنا به نقل از یک سخنگوی شهرداری تهران گزارش داد که این پوستر ها از جاده های اصلی شهر جمع آوری شد. او گفت پوستر ها توسط یک موسسه فرهنگی، بدون اجازه نصب شده بود.

اما سایت تسنیم، نزدیک به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به نقل از مسوول "سازمان هنری رسانه ای اوج" اعلام کرده است که تابلوها "با هماهنگی کامل سازمان زیبا سازی شهرداری تهران" نصب شده بود.

رسانه ها در ایران می گویند که پوستر های ضد امریکایی را سازمان فرهنگی اوج نصب کرده بود که به گفتۀ آنها "صداقت امریکایی ها" در آنها نمایان بود.

در یکی از این تصویر ها یک میز مذاکره به نمایش گذاشته شده بود که در یک سمت آن یک امریکایی با لباس غیر نظامی اما با شلوار نظامی و یک اسلحه در زیر میز دیده می شد. در یک تصویر دیگر نیز یک امریکایی دیگر با یک سگ شکاری در کنار خود به سمت مذاکره کننده ایرانی دیده می شد.ظاهرا محافظه کاران تندرو در ایران از رویکرد جدید دولت حسن روحانی، رئیس جمهور ایران در قبال کشورهای غربی خرسند نیستند. آقای روحانی در تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری وعده داده بود که مسئله برنامۀ هسته یی ایران را حل و فصل کند.روزنامه کیهان، ارگان مطبوعاتی محافظه کاران تندرو، از جمع آوری این تابلو ها انتقاد کرد.
XS
SM
MD
LG