لینک های دسترسی

Breaking News

ایران: اردوی سوریه به زودی به سوی رقه حرکت می کند


یک مقام ارشد حکومت ایران می گوید که نیرو های حکومت سوریه به خاطر باز پس گیری رقه، به زودی به سوی آن شهر حرکت خواهند کرد.

علی اکبر ولایتی، مشاور ارشد آیت الله علی خامنه یی، رهبر ایران روز جمعه همچنین گفت که ایالات متحده در پی تجزیه سوریه است و نیرو های امریکایی به گفته وی به همین دلیل در شرق دریای فرات مستقر شده اند.

رقه اکنون در تصرف شورشیان سوری تحت حمایت امریکا است و این شورشیان توانستند ماه گذشته میلادی رقه را از تصرف جنگجویان داعش بیرون کنند.

ایران در کنار روسیه، از حامیان اصلی حکومت بشارالاسد، رئیس جمهور سوریه می باشد و نقش اساسی را در کمک برای باز پس گیری مناطق تحت کنترول شورشیان توسط اردوی سوریه بازی کرده است.

شورشیان سوری تحت حمایت امریکا که بنام نیرو های دیموکراتیک سوریه یاد می شوند، گفته اند که از رقه در برابر تمام تهدید های خارجی دفاع خواهند کرد و کنترول آن شهر را به یک شورای ملکی می سپارند.

شورشیان سوری تحت حمایت امریکا ماه گذشته میلادی پس از شکست دادن داعش وارد مرکز رقه شدند.
شورشیان سوری تحت حمایت امریکا ماه گذشته میلادی پس از شکست دادن داعش وارد مرکز رقه شدند.

اما دمشق هفته گذشته رقه را یک شهر "اشغال شده" خواند و گفت که برای آزاد ساختن آن باید اردوی سوریه در آن شهر مستقر شود.

هر چند واشنگتن از نیرو های دیموکراتیک سوریه که یک ایتلاف از جنگجویان عرب و کرد می باشد، حمایت می کند اما اخیراً گفته است که نمی خواهد ایتلاف به رهبری امریکا با نیرو های حکومت بشارالاسد درگیر جنگ شود.

اردوی سوریه با حمایت هوایی روسیه و جنگجویان مورد حمایت ایران عمدتاً در غرب دریای فرات مصروف جنگ علیه داعش است در حالیکه شورشیان سوری تحت حمایت امریکا در جبهه جداگانه در برابر داعش می جنگند.

ایتلاف به رهبری امریکا و اردوی روسیه تا کنون چندین بار به خاطر جلوگیری از درگیری و تقابل نیرو های شان در سوریه با هم ملاقات کرده اند.

XS
SM
MD
LG