لینک های دسترسی

Breaking News

ایران: ایالات متحده از کاربرد لحن تهدید آمیز اجتناب کند


صادق لاریجانی، رئیس قوه قضاییه ایران

ایران به ایالات متحده هشدار داد تا از کاربرد لحن تهدید آمیز اجتناب ورزد و به مداخله در امور داخلی آن کشور پایان دهد.

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه ایران روز دوشنبه این مطلب را پس از آن بیان کرد که قصر سفید روز جمعه از پیامدهای جدی و تازه در صورت عدم رهایی همه امریکاییان بازداشت شده در ایران هشدار داد.

واشنگتن خواهان استرداد رابرت لیوینسن، کارمند پیشین ادارۀ تحقیقات فدرال ایالات متحده از ایران است که در سال ۲۰۰۷ در آن کشور ناپدید شد و خواستار رهایی شیو وانگ، فارغ التحصیل پوهنتون پرینستن است که سال گذشته در ایران بازداشت گردید.

از جانب دیگر، صادق لاریجانی، رئیس قوه قضاییه ایران خواستار رهایی ایرانیان زندانی در ایالات متحده شده و گفته است که واشنگتن باید دارایی های ایران را که راکد کرده است، دوباره در دسترس آن کشور قرار دهد.

تنش ایران با کویت

آقای قاسمی در این نشست خبری، همچنان در بارۀ اخراج دیپلومات های ایرانی از کویت واکنش نشان داده گفت "ما حق اقدامات مشابه خود را حفظ کرده ایم و اگر ضرورت شد در وقت مناسب آن را انجام خواهیم داد.

کویت روز پنجشنبه گفت که ماموریت فرهنگی ایران را در آن کشور مسدود می کند و خواهان کاهش در تعداد دیپلومات های ایرانی مستقر در کویت شد.

رسانۀ دولتی کویت این اقدام حکومت آن کشور را مربوط به افشای قضیۀ لانۀ دهشت افگنی در ۲۰۱۵ و ادعای مقامات کویت مبنی بر ارتباط آن افراد با ایران و حزب الله لبنان عنوان کرده است.

XS
SM
MD
LG