لینک های دسترسی

مذاکرۀ معاون ریاست جمهوری امریکا با رهبران عراق


معاون رئیس جمهور ایالات متحده با جلال طالبانی رئیس جمهور عراق ملاقات کرد تا طرق از بین بردن بن بست روی تشکیل یک حکومت ائتلافی جدید عراق را مورد بحث قرار دهد.

جو بایدن معاون رئیس جمهور ایالات متحده با جلال طالبانی رئیس جمهور عراق ملاقات کرد تا طرق از بین بردن بن بست روی تشکیل یک حکومت ائتلافی جدید عراق را مورد بحث قراردهد.

آقای بایدن و آقای طالبانی امروز دوشنبه، در سومین و آخرین روز دیدار بایدن از منطقه ملاقات کردند. دفتر آقای طالبانی گفت که آنها همچنان مناسبات دوجانبه بین عراق و ایالات متحده را مورد بحث قرار دادند.

بایدن از سیاستمداران رقیب عراق تقاضا کرد تا بعد از انتخابات بدون نتیجۀ ماه مارچ ، به ماه ها معطلی در تشکیل یک حکومت جدید پایان دهند .

معاون رئیس جمهور امریکا روز یکشنبه با نوری المالکی صدراعظم شیعه مذهب عراق وایاد علاوی رقیب عمدۀ وی در این سمت و صدراعظم سابق ملاقات کرد. هردو شخصیت شیعه مذهب اند.

بعد ازین صحبت ها، آقای بایدن، ضیافتی را برای شخصیت های سیاسی عراق برپا داشت و ضمن آن گفت که تمام گروه های فرقوی عراق باید در حکومت آینده یک نقش ارزندۀ بازی کنند تا کار ها نتیجه بدهد.

آقای علاوی گفت بایدن به ثبات در عراق علاقه نشان داد اما به گفتۀ وی، در جریان ملاقات شان کدام پیشنهاد مشخصی برای حل بُن بست بعد از انتخابات عراق، ارائه نکرد.

قابل یاد آوریست که در انتخابات پارلمانی عراق در ماه مارچ، ائتلاف العراقیه مربوط أیاد علاوی، ۹۱ کرسی و ائتلاف مربوط مالکی، ۸۹ کرسی را به دست آوردند.

XS
SM
MD
LG