لینک های دسترسی

Breaking News

قوای عراقی شهرک حویجه را از چنگ داعش پس گرفت


شهرک حویجه آخرین پایگاه تندروان گروه دولت اسلامی در شمال عراق بود

سربازان عراقی روز پنجشنبه شهرک حویجه و اطراف آن را از چنگ تندروان گروه دولت اسلامی یا داعش بیرون کردند، اما در گیری مسلحانه هنوز هم در برخی مناطق این شهرک ادامه دارد.

عبدالعلی رشید یارالله، جنرال اردوی عراق، با نشر اعلامیه‌ای ادعا کرده است که قوای عراقی شهرک حویجه را از کنترول تندروان داعش، به تصرف خود آوردند.

مقامات نظامی عراق می گویند که شماری از تندروان داعش در شرق این شهرک در محاصره مانده اند و هنوز هم مقاومت می کنند.

با تصرف شهرک حویجه، تندروان داعش آخرین پایگاه خود را در شمال عراق از دست می دهند. شهرک حویجه، در نزدیکی شهر نفت خیز کرکوک، موقعیت دارد. در حال حاضر، ساحۀ القائم، واقع در مرز با سوریه ، یگانه پایگاه تندروان داعش در عراق است.

قوای عراقی عملیات تهاجمی بر شهرک حویجه را که از حمایت ائتلاف به رهبری ایالات متحده برخوردار است، به تاریخ ۲۱ سپتامبر ۲۰۱۷ آغاز کرد. در این عملیات، شبه نظامیان شیعه که توسط ایران آموزش دیده اند، نیز شرکت داشتند.

تندروان داعش در مناطق مرزی سوریه هنوز هم پایگاه دارند، اما ساحۀ کنترول آنان در حال کاهش است، زیرا از یک سو با جنگجویان کردی که از حمایت ائتلاف به رهبری ایالات متحده برخوردار اند، مواجه اند و از سوی دیگر قوای حکومت بشارالاسد، رئیس جمهور سوریه، تندروان داعش را مورد هدف قرار می دهد.

XS
SM
MD
LG