لینک های دسترسی

Breaking News

سخنگوی ایساف: 'کاهش ۲۰ درصدی درحملات گروهی طالبان در افغانستان'


سخنگوی ایساف: 'کاهش ۲۰ درصدی درحملات گروهی طالبان در افغانستان'

نیروهای ایساف می گویند، به اساس معلومات استخبارتی دقیق، مبارزه مسلحانه مخالفین دولت افغانستان ناکام و رو به شکست می باشند.

جنرال کارستن جیکوبسن سخنگوی نیروهای ایساف در کنفرانس مطبوعاتی هفته وار خویش گفت نیروهای ایساف معلومات استخبارتی را در یافت نموده است که بعضی از رهبران طالبان به این نتیجه رسیده اند که مبارزه آنان تا به حال به جز شکست چیز دیگری در پی نداشته است.

او گفت در جریان سال روان علت اینکه طالبان کمپین بهاری و تابستانی حملات خویش را تا هنوز نتوانسته اند آغاز نمایند این است که طالبان تحت فشار غیر پیش بینی شده نیروهای افغان وایتلاف قرار گرفته اند.

به گفته سخنگوی نیروهای ایساف، به دلیل فشار مسلسل بر رهبران طالبان در میدان جنگ، آنها از بازگشت از پاکستان متردد می باشند، ولی بازهم ما تهدیدات طالبان را دست کم گرفته نمی توانیم.

سخنگوی ایساف: 'کاهش ۲۰ درصدی درحملات گروهی طالبان در افغانستان'
سخنگوی ایساف: 'کاهش ۲۰ درصدی درحملات گروهی طالبان در افغانستان'

جنرال جیکوبسن افزود نیروهای امنیتی افغان و نیروهای ایتلاف تلاش می نمایند که جلو تمام تهدیدات مخالفین دولت را مهار نمایند.

جنرال کارستن جیکوبسن، سخنگوی نیروهای ایساف، در مورد کاهش حملات مخالفین در شش ماه اول امسال می گوید "حملات گروهی در جریان شش ماه اول سال جاری ۲۰ در صد کاهش را نسبت به شش ماه اول سال ۲۰۱۰ میلادی نشان میدهد. اگرچه طوریکه گفتم بسیاری از آنان دوباره برای ادامه جنگ برنخواهند گشت اما کسانیکه بر میگردند، احتمالا به حملات مرگبار خویش بالای افغان های بیگناه و انجام اعمال غیر انسانی وغیر اسلامی خویش ادامه خوهند داد."

سخنگوی نیروهای ایساف به ادامه گفت نیروهای هوایی ایساف در جریان یک سال ۵۰ هزار ماموریت هوایی را انجام داده که درتمام این عملیات سه فروند طیاره نیروهای ایساف از بین رفته است که یکی آن هفته گذشته سقوط نمود.

او همچنین گفت ده هزار ماموریت هوایی آن شامل ماموریت عملیات های خاص بوده که در حمایت از بیش از ٢٨۰۰ عملیات نظامی صورت گرفته بود.

جنرال کارستن جاکوبسن، سخنگوی نیروهای ایساف، در مورد حملات انتحاری مخالفین دولت بر مقام ولایت پروان گفت حمله کنندگان انتحاری روز گذشته نتوانستند به هدف شان که والی ولایت پروان بود، برسند، ولی به اثر حملات مخالفین اکثر تلفات به مردم بی گناه ملکی وارد گردیده است.

سخنگوی نیروهای ناتو در مورد کشته شدن یک تن از جوانان افغان توسط یک تن از عساکر نیروهای ایساف در قوماندانی عمومی نیروهای ایساف در کابل گفت یک تن از جوانان افغان که با نیروهای ایساف اجرا وظیفه می نمود روز گذشته به اثر یک شلیک غیر عمدی کشته شده است.

به گفته سخنگوی نیروهای ایساف به خاطر معلومات بیشتر تحقیقات نیروهای ایساف در مورد کشته شدن کارگر جوان افغان ادامه دارد.

XS
SM
MD
LG