لینک های دسترسی

Breaking News

اسرائیل بر میدان هوایی دمشق سوریه میزایل پرتاب کرد


نمایی از میدان هوایی دمشق، پایتخت سوریه

اسرائیل شنبه شب بر میدان هوایی دمشق، پایتخت سوریه، میزایل پرتاب کرد، اما سیستم دفاع هوایی سوریه، شماری از این میزایل ها را در هوا خنثی کرد.

رسانه های سوری به نقل از یک گروه ناظر جنگ گزارش داده اند که میزایل های اسرائیلی یک دیپوی اسلحۀ قوای ایران و حزب الله لبنان را هدف قرار داده است.

رامی عبدالرحمان، مسوول دیدبان حقوق بشر سوریه مستقر در بریتانیا، گفته است که حملات اسرائیل دیپوی مهمات را که اخیراً سلاح و مهمات را برای نیرو های ایرانی و گروه حزب الله لبنان فراهم کرده بود، هدف اصلی این حملات بود.

آقای عبدالرحمان گفته است که از احتمال تلفات این حملات گزارشی در دست نیست، اما این حملات موجب خسارات مادی شده است.

در جریان این حملات صدای انفجار ها در سراسر دمشق شنیده شده است. صنعا، خبرگزاری رسمی سوریه، تصاویری را نشر کرده است که نشاندهندۀ پرتاب سیستم دفاعی سوری هنگام حملات میزایل اسرائیل می باشد.

رسانه های حکومتی سوریه به نقل از مقامات نظامی آن کشور حملات را تایید کرده، اما در مورد جزئیاتی ارایه نکرده است.

حکومت اسرائیل به ندرت حملات به قلمرو سوریه را تائید می کند، اما مقامات اسرائیلی گفته اند که در صورت انتقال سلاح و مهمات به "دشمن" در سوریه، از نیروی نظامی استفاده می کند.

در اوایل ماه سپتمبر، یک نظامی اسرائیلی گفت که حکومت آن کشور در ۱۸ ماه گذشته، ۲۰۰ موضع ایرانی را در سوریه هدف قرار داده است.

مقامات ایالات متحده و اسرائیل گفته اند که ایران و حزب الله لبنان باید به حضور نظامی خود در سوریه خاتمه دهند. علاوه بر ایران و گروه حزب الله لبنان، سوریه نیز از حکومت دمشق حمایت می کند.

در جنگ هفت سالۀ سوریه بیش از نیم میلیون نفر کشته شده و حدود ۱۱ میلیون نفر دیگر یا از خانه های شان بیجا شده اند و مجبور به ترک کشور شان شده اند.

XS
SM
MD
LG