لینک های دسترسی

وزیر دفاع اسرایل سفر خود را به پاریس فسخ نمود


وزیر دفاع اسرائیل سفر خود را به پاریس فسخ نمود. قرار بود او در پاریس در نمایشات بین المللی تجهیزات نظامی شرکت کرده و همچنان با وزرای خارجه و دفاع فرانسه ملاقات نماید.

ایهود بارک، وزیر دفاع اسرائیل سفر خود را به پاریس فسخ نمود. قرار بود او در پاریس در نمایشات بین المللی تجهیزات نظامی شرکت کرده و همچنان با وزرای خارجه و دفاع فرانسه ملاقات نماید.

وزرات دفاع اسرائیل بروز یکشنبه گفت که بارک تصمیم گرفته که تا زمان تشکیل یک هیت، جهت تحقیق تهاجم بر کشتی امداد که روانه غزه بود، در اسرائیل باقی بماند.

در آغاز ماه جاری اسرایل از طرف جامعه بین المللی مورد انتقاد قرار گرفت. علت آن هلاکت ۹ تن از فعالین طرفدار فلسطینی ها توسط قوای اسرائیلی بود. این فعالین میخواستند محاصره اسرائیلی را شکستانده و مواد امداد مورد ضرورت مردم را به غزه برسانند.

فعالین در فرانسه گفته اند که قصد دارند علیه ایهود بارک، پیگرد قانونی یی را در پیش گیرند و قضیه را به محکمه بین المللی جنایی راجع سازند.

هفته گذشته ایهود بارک به پارلمان اسرائیل گفت، تحقیقات داخلی یی را به این هدف براه میاندازد که تعیین نماید که آیا تهاجم اسرائیل بر آن کشتی و محاصرۀ غزه، با قوانین بین المللی موافقت دارد یا نه.

XS
SM
MD
LG