لینک های دسترسی

Breaking News

جکی چن: فرزندم مرا شرمنده ساخت


جکی چن، ستارۀ مشهور سینما

جکی چن ستارۀ مشهور فلم های جنگی هانگ کانگ می گوید که به خاطر کار فرزندش احساس شرمساری می کند. پسر آقای چن از سوی پولیس بیجینگ به اتهام ارتکاب جرایم وابسته به مخدرات مجرم شناخته شد و احتمالاً برای سه سال زندانی خواهد شد.

خبرگزاری سینهوا روز چهار شنبه بیانات آقای چن را دو روز پس از آن نشر کرد که مقام های چینی جیسی چن، پسر ۳۲ سالۀ آقای چن، را به اتهام پناه دادن به دیگران برای استفاده از مواد مخدر، مجرم شناخت.

این افتضاح به گونۀ ویژه برای آقای چن خجالت آور بوده است، زیرا وی در سال ۲۰۰۹ از سوی بیجینگ به صفت سفیر در بخش مبارزه بر ضد مخدرات تعیین شده بود.

جکی چن که عضویت کنفرانس مشاورتی سیاسی خلق چین – ارشد ترین هیأت ملی مشاورتی سیاسی – را دارد به خبرگزاری سینهوا گفت که از ارتباطات خود برای مداخله در قضیۀ پسرس کار نگرفته است.

جیسی چن، فرزند آوازخوان جکی چن
جیسی چن، فرزند آوازخوان جکی چن

آقای چن ابراز امیدواری کرد که فرزند آوازخوانش پس از رهایی از زندان سفیر مبارزه بر ضد مخدرات شود.

پولیس بیجینگ در ماه اگست چن جوان را از اپارتمانش یکجا با کوکای، هنرپیشۀ سینمای تایوان بازداشت کرد. پولیس گفت که آزمایشات نشان داد که چن و کو هردو از مروانه –مواد مخدر شبیه چرس- استعمال کرده بودند. هر دو ستارۀ شناخته شده به استعمال این مواد اقرار کردند.

کو پس از گذراندن ۱۴ روز بازداشت اصلاحی به خاطر استفاده از مخدرات رها شد، اما چن که از اگست تا حال در بازداشت به سر می برد، با اتهامات شدیدتر جنایی روبرو است. چن اعتراف کرده است که از هشت سال به اینسو مروانه استعمال می کرده است.

رئیس جمهور چین در ماه جون اعلام کرد که دامن مخدرات در چین باید برچیده شود و متخلفین این فرمان شدیداً مجازات شوند. از آنزمان تا کنون بیش از ۷۸۰۰ متخلف تنها در بیجینگ دستگیر شده است که در میان آنان ستارگان مشهور نیز شامل اند.

XS
SM
MD
LG