لینک های دسترسی

Breaking News

حمله طالبان مسلح به میدان هوایی جلال آباد


حمله طالبان مسلح به میدان هوایی جلال آباد

حوالى ساعت هشت شب دوشنبه میدان هوایی جلال آباد هدف حملات بم قرارگرفت که درنتیجه آن دو تن ازعساکر اردوى ملى جراحت برداشتند.

احمد ضیأعبدالزى، سخنگوى والى ننگرهار می گوید که حمله کنندگان دروازه شمالى میدان هوایی را هدف قرار دادند و بعد از حملات قادر به فرار از منطقه شدند.

وی گفت تحقیقات پولیس در زمینه تا هنوز نیز ادامه دارد. عبدالزى می گوید

دگروال جهانگیرعظیمی، قوماندان میدان هوایی جلال آباد، ضمن تایید زخمى شدن دو عسکرش به صداى امریکا گفت بعد از حملات، دو فرد مظنون را توقیف نمودند.

به گفته عبدالزی حمله کنندگان زمانی که بم هاى دستى را بر مرکز پولیس پرتاب نمودند دقایق بعد با قواى امنیتى درگیر شدند و با استفاده از یک موتر قادر به فرار از میدان نبرد شدند.

میدان هوایی جلال آباد یکى از مراکز بزرگ نظامى قواى ایتلاف است که بر سر سرک عمومى جلال آباد - تورخم در یک کیلومترى شهر جلال آباد موقعیت دارد.

میدان هوایی جلال آباد در گذشته نیز هدف چنین حملاتی قرارگرفته است. تاحال مخالفان مسلح دولت در مورد به رسانه هاى خبرى چیزى نه گفته اند.

ازسوى دیگر، در اثر بمباردمان قواى ایتلاف در ولایت کنر شش تن کشته شدند.

دفتر مطبوعاتى قواى ایتلاف در ننگرهار میگوید که کشته شدگان، همه طالبان مسلح می باشند، اما واصف الله واصفى، سخنگوى والى کنر، به رادیو آشنا گفت در اثر بمباردمان، سه تن از افراد ملکى کشته شده و یک تن دیگر زخمی شد.

وى همچنان می گوید که این بمباردمان شب گذشته بعد از آن در ولسوالى "وته

پور" صورت گرفت که شلیک چندین راکت از سوى طالبان مسلح بالاى قواى ایتلاف صورت گرفت.

در این حال، مقامات افغان درولایت لغمان از کشته و مجروح شدن چهارمخالف مسلح دولت خبر می دهند.

فیضان الله پتان، سخنگوى والى لغمان به رادیو آشنا گفت عملیات به اساس اطلاعات قبلى درمنطقه چهار باغ ولسوالى قرغه صورت گرفته که درنتیجه آن دو تن ازمخالفان مسلح دولت کشته و دوتن دیگر زخمی شدند.

آقای پتان علاوه نمود که یک تن از کشته شدگان در واقعات نا امنى درمسیر راه جلال آباد- کابل و همچنان در وارد نمودن مخالفان مسلح از ولایت ننگرهار به لغمان دست داشت، اما تا حال مخالفان مسلح دولت درمورد به رسانه هاى خبرى چیزى نگفته اند.

XS
SM
MD
LG