لینک های دسترسی

مسوولان کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان - تامین امنیت انتخابات پارلمانی


مسوولان کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان از دولت، بخصوص ارگان های امنیتی این کشور، میخواهند تا به هر شکلی که امکان دارد امنیت انتخابات را تامین نمایند.

مسوولان کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان از دولت، بخصوص ارگان های امنیتی این کشور، میخواهند تا به هر شکلی که امکان دارد امنیت انتخابات را تامین نمایند.

فضل احمد معنوی، رییس کمیسیون مستقل انتخابات امروز در حالیکه روند قرعه کشی نامزد های انتخاباتی را به خاطر موقعیت شان در برگه های رای دهی آغاز مینمود گفت، مشکلات زیادی در راه انتخابات وجود دارد، اما این مشکلات نباید مانع این روند گردد.

به گفته وی تمام برنامه های که مربوط کمیسیون است به گونه شفاف مانند قرعه کشی امروز انجام خواهد شد و ما در هر جای که شرایط امنیتی برابر باشد، انتخابات را برگذار خواهیم کرد.

فضل احمد معنوی، رییس کمیسون مستقل انتخابات افغانستان:

"همه میدانیم که اوضاع ناگوار است - بپذیریم یا نپذیریم، بگوییم یا نگوییم. این وضع وطن ماست. این چیزی است که همه ما شاهدش هستیم. چیزی پوشیده هم نیست. قبل از اینکه کسی دیگری این نگرانی ها به ما ابراز بکند، ما از قبل نگرانی های خود را به خصوص از ناحیه امنیت ابراز کردیم و ما توقع داریم که انتخابات ما یک فضای امن و آرام صورت بگیرد. و این مکلفیت دولت است که امنیت انتخابات را تامین بکند."

کمیسیون سمع شکایات انتخاباتی نیز امروز در یک نشست خبری اعلان نمود که از مجموع شکایات که به آنها رسیده است، تنها پنج تن به دلیل داشتن رابطه با گروه های مسلح غیر قانونی و هفت تن به دلیل استعفی ندادن از وظیفه قبلی، نمیتوانند شامل رقابت های انتخاباتی گردند.

به گفته احمد ضیا رفعت، عضو این کمیسیون در میان افراد که نمیتوانند نامزد انتخابات پارلمانی باشند سه زن نیز شامل میباشند.

به گفته وی هشت تن دیگر نیز تحت تحقیق قرار دارند که در چند روز آینده میتوانند از خود دفاع نمایند.

XS
SM
MD
LG