لینک های دسترسی

تجلیل مختصر استقلال افغانستان در کابل


حامد کرزی رئیس جمهور افغانستان در مراسم بزرگداشت از استرداد استقلال افغانستان

از ۲۸ اسد روز استرداد استقلال افغانستان در صحن وزارت دفاع افغانستان در کابل با مراسم مختصر گل گذاری در پای منار استقلال تجلیل به عمل آمد.

رئیس جمهور افغانستان مراسم خاص گل گذاری را به یاد بود از غازیان و سر سپردگان آزادی افغانستان در پای منار استقلا ل که در صحن وزارت دفاع موقعیت دارد در حالی بر جا نمود که سرود ملی افغانستان نیز نواخته می شد.

تجلیل مختصر استقلال افغانستان در کابل
تجلیل مختصر استقلال افغانستان در کابل

حامد کرزی ریس جمهور افغانستان بعد از مراسم مختصر تجلیل از روز استرداد استقلال افغانستان، از طریق مطبوعات، روز آزادی کشورش را برای تمام مردم افغانستان مبارک باد گفته و در ضمن از مردم افغانستان خواست که وحدت و یک پارچه گی خویش را حفظ نموده، به سوی انکشاف، ترقی، صلح و ثبات، کشور جنگ دیده خویش را رهنمون سازند.

درپایان مراسم رئیس جمهوری افغانستان همراه با معاون اول ریاست جمهوری از تصاویر شاهان، غازیان، مجاهدان و شخصیت های ملی و تاریخی کشور که محل تدویر مراسم را زیبا ساخته بود دیدار نموده و از شهامت و پایمردی آنان در ادوار مختلف تاریخ افغانستان به نیکویی یاد آوری کرد.

تجلیل مختصر استقلال افغانستان در کابل
تجلیل مختصر استقلال افغانستان در کابل

قوماندان نیروهای ایساف جنرال جان الن نیز با نشر اعلامیه یی مطبوعاتی روز استرداد استقلال افغانستان را برای افغانها به نماینده گی از کشور های عضو ناتو مبارک باد گفته است.

شاه امان الله خان پادشاه ترقی خواه افغانستان، در ۲۸ اسد استقلال افغانستان را از امپراتوری بریتانیا به دست آورد.

در مراسم تجلیل از روز استرداد استقلال افغانستان، حامد کرزی رئیس جمهور افغانستان، مارشال محمد قسیم فیهم معاون اول رئیس جمهور افغانستان، روسای هر دو مجلس شورای ملی، رئیس سترمحکمه، لوی څارنوال، وزاری کابینه، سفرای کشور های مختلف و مسوولین نیروهای ایتلاف و آیساف نیز اشتراک نموده بودند.

XS
SM
MD
LG