لینک های دسترسی

در جنوب افغانستان ۹ طالب کشته و ۴ تن دستگیر شدند


به گفته داود احمدی، سخنگوی والی ولایت هلمند، شب گذشته یک تعداد طالبان در ولسوالی سنگین ولایت هلمند، در حالیکه مشغول جا سازی بم در کنار یک سرک عمومی بودند، مورد حملات هوایی قرار گرفتند.

در نتیجه پنج تن از آنان کشته شدند.

همچنان طبق گفته حاجی شاه باران، ولسوال ولسوالی پنجوایی ولایت قندهار، در یک حمله هوایی مشابه در ولسوالی پنجوایی ولایت قندهار دو تن از بم گذاران کنار جاده کشته و دوتن دیگر مجروح گردیده اند.

قاری محمد یوسف احمدی، سخنگوی طالبان کشته شدن بم گذاران طالب در ولایت هلمند و ولایت قندهار رد نموده است. او در ضمن به مطبوعات گفته است که طی ۲۴ ساعت گذشته سه عراده تانک قوای خارجی توسط بم های کنار جاده منفجرگردیده اند.

به اساس یک گذارش دیگر، قوای افغان و آیساف در ولسوالی های مختلف ولایت هلمند و قندهار طی یک سلسله عملیات، چهار تن از قوماندانان مخالفین دولت را دستگیر نموده اند.

به قول از اعلامیه قوای آیساف، در ولسوالی مارجه ولایت هلمند دو تن از قوماندانان محلی طالبان در جریان عملیات شب گذشته گرفتار گردیدند.

اعلامیه میگوید، از مخفیگاه افراد دستگیر شده یک مقدار مواد انفجاری المونیم نایتریت ساخت کشور ایران نیز به دست آمده است.

اعلامیه قوای آیساف میافزاید که در ولسوالی ناوه بارک زایی ولایت هلمند و در ولسوالی دامان ولایت قندهار نیز قوای افغان و آیساف دو تن از افراد مهم طالبان را گرفتار نموده اند.

XS
SM
MD
LG