لینک های دسترسی

انفجار در قندهار تانک امریکایی را متلاشی ساخت


در غرب شهر قندهار انفجار یک بم کنار جاده یک تانک مربوط نیرو های امریکایی را کاملا متلاشی ساخته و همه سرنشینان آن کشته شدند.

افضل خان یک تن از شاهدان عینی از محل واقعه به رادیو آشنا گفت، "در هنگامیکه تانک های نیرو های امریکایی از سرک عمومی به طرف شمال در حرکت بودند، انفجار به وقوع پیوست. در اثر آن یک تانک کاملا متلاشی شده و یک هلیکوپتر اجساد را از محل واقعه انتقال داد."

قاری محمد یوسف احمدی، سخنگوی طالبان مسوولیت انفجار بر ان تانک را ادعا نموده و در ضمن گفته است که در اثر انفجار چهار عسکر موجود در محل واقعه کشته شدند.

به اساس یک گزارش دیگر، نیرو های افغان و آیساف در ولسوالی شملزی ولایت زابل، طی یک عملیات ۲۴ تن از طالبان مسلح را در نزدیک سرحد با پاکستان زمانی گرفتار نمودند که این افراد با موتر و موتر سایکل راهی پاکستان بودند.

به قول سخنگوی والی ولایت زابل افراد گرفتار شده از طرف نیرو های ائتلاف تحت تحقیق قرار دارند.

سخنگوی طالبان گرفتاری ۲۴ تن از طالبان مسلح ، در ولایت زابل را رد نموده و در ضمن گفته اند هیچ یک از قوماندانان طالبان در آن ولایت گرفتار نگردیده است.

ضمنا، داود احمدی، سخنگوی والی ولایت هلمند به رادیو آشنا گفت، بروز یک شنبه نیرو های افغان و ائتلاف در ولسوالی گرشک ولایت هلمند علیه مخالفین دولت یک سلسله عملیات نظامی را آغاز نموده بودند که در جریان آن بر یک مخفیگاه طالبان عملیات صورت گرفت. در نتیجه پنج تن از طالبان مسلح به شمول یک تن از قوماندانان محلی طالبان بنام قاری حضرت کشته شدند.

به قول مقامات امنیتی ولایت هلمند در جریان عملیات به مردمان ملکی و نیرو های شامل در عملیات تلفاتی وارد نگردیده است.

XS
SM
MD
LG