لینک های دسترسی

اعلامیه دفتر ریاست جمهوری افغانستان مشعر است که حامد کرزی افغانستان قبل از ظهر امروز با مایک مولن لوی درستیز ایالات متحده امریکا در ارگ ریاست جمهوری دیدار و گفتگو کرد.

رئیس جمهور افغانستان در مورد سفر اخیر هیئت عالی رتبۀ پاکستان تحت ریاست صدراعظم آن کشور به افغانستان گفت که در جریان مذاکرات مذکور مسایلی مطرح گردید که باید افغانستان و ایالات متحده امریکا بالای آن صحبت نمایند.

رئیس جمهور افغانستان در مورد عملیات شبانۀ نیروهای ناتو گفت که عملیات شبانه اهداف مشترک ما را در راه مبارزه با دهشت افگنی خدشه دار میسازد.

آقای کرزی همچنان گفت که در هنگام انتقال مسؤولیت های امنیتی باید راه های ادامۀ کمک ها برای تدوام نظام مالی کشور سنجیده شود تا افغانستان بتواند به تدریج این مسؤولیت را نیز از دوش همکاران بین المللی برداشته و به سوی آیندۀ خود کفا به پیش برود.

در یک رویداد دیگر آقای کرزی بعد از ظهر روز پنجشنبه با هیئتی از سناتور های ایالات متحدۀ امریکا به ریاست سناتور میچ مکنیل رهبر اقلیت ها در مجلس سنای امریکا دیدار و صحبت نمود.

همکاری های دراز مدت ایالات متحده به افغانستان، انتقال مسؤولیت های امنیتی به نیرو های امنیتی افغان، روند مبارزه با فساد اداری و مسایل شرق میانه و منطقه، موضوعات مورد بحث در این ملاقات ها بود.

XS
SM
MD
LG