لینک های دسترسی

Breaking News

اسراییل: حزب الله با آتش بازی می‌کند 


پس از آنکه بنیامین نتنیاهو، صدر اعظم اسراییل گفت که حزب الله لبنان با حمله بر اسراییل با آتش بازی می‌کند، صدر اعظم لنبان، اسراییل را به نقض حاکمیت کشورش متهم کرد.

حسن دیاب، صدراعظم لبنان امروز ۲۸ جولای (هفتم اسد) گفت که اسراییل با "تشدید خطرناک نظامی" حاکمیت لنبان را نقض کرده است.

آقای دیاب در یک تویت نوشت: "من در روزهای آینده خواستار احتیاط استم زیرا هراس دارم که در جریان تنش‌های شدید در مرز، وضعیت وخیم خواهد شد."

صدر اعظم اسراییل گفته است که هر گونه حمله را با قدرت تمام پاسخ خواهد داد.

او گفت: " حسن نصرالله، رهبر حزب الله پیش از این نیز اشتباهی را مرتکب شده بود و لبنان قیمت گزافی را پرداخت. پیشنهاد می‌کنم که اشباهش را تکرار نکند."

اردوی اسراییل گفته است که یک گروه کوچک مردان مسلح تلاش کردند از مزارع شیبا وارد خاک اسراییل شوند؛ ساحهٔ که اسراییل آنرا در جریان جنگ سال ۱۹۶۷ اشغال کرد.

براساس گزارش‌ها، نیروهای هر دو جانب در این ساحهٔ مرزی همدیگر را هدف قرار داده اند.

اما حزب الله دست داشتن جنگجویانش را در این درگیری رد کرده و اتهام وارد کرده است که اسراییل تلاش دارد "پیروزی‌های خیالی" را ایجاد کند.

گروه حزب الله پس از آن که دو عضو این گروه در ماه اگست سال گذشته در دمشق کشته شدند، تعهد کرده بود که در صورت کشته شدن اعضای این گروه در حملات اسراییل، انتقامجویی خواهد کرد.

هفتهٔ گذشته، پس از آنکه یک جنگجوی این گروه در حملهٔ اسراییل در سوریه کشته شد، حزب الله هشدار داد که "صهیونست‌ها باید برای جرایم شان در انتظار مجازات باشند."

پیمان سال ۲۰۰۶ ملل متحد میان اسراییل و حزب الله هنوز هم پابرجاست. کارشناسان می‌گویند که به دلیل شیوع کروناویروس و مشکلات اقتصادی در لبنان، هیچ جناحی تمایل به یک جنگ تمام عیار نیستند.

XS
SM
MD
LG