لینک های دسترسی

ادارۀ بخش سرحد با تونس توسط قیام کنندگان لیبیا


ادارۀ بخش سرحد با تونس توسط قیام کنندگان لیبیا

شاهدان عینی در غرب لیبیا میگویند، قیام کنندگان بعد از برخورد با نیرو های طرفدار حکومت، گذرگاه سرحدی آن کشور با تونس را تحت ادارۀ خود در آورده اند.

منابع به روز پنجشنبه می گویند قیام کنندگان پوسته سرحدی لیبیا را در مسیر جاده یی که به شهر دهیبیه در تونس منتهی میگردد، در اختیار گرفته اند.

قیام کنندگان میگویند نیرو های وفادار به قذافی از ترس گرفتاری، به سرعت به کشور تونس فرار نموده اند.

مطبوعات دولتی لیبیا می گوید که حملات چهارشنبه شب قوای ناتو در خارج از پایتخت، منجر به کشته شدن هفت نفر و زخمی شدن ۱۸ تن دیگر گردید.

یک مأمور ناتو به خبرگزاری فرانسه گفت که حملات هوایی متحدین یک مقر نظامی در حومه طرابلس را هدف قرار داد، ولی هیچ مدرکی وجود ندارد که غیر نظامیان در این حمله کشته شده باشند.

در حاایکه قیام کنندگان لیبیایی خواهان افزایش حملات متحدین شده اند، در اوایل روز یک قوماندان ناتو به غیر نظامیان در لیبیا هشدار داد که از نیرو های حکومتی دوری کنند تا حملات هوایی ناتو بیشتر موثر واقع گردد.

دگر جنرال چارلز بوچارت اظهار داشت که پلان گذاران و پیلوت های ناتو برای جلوگیری از تلفات مردم ملکی سعی زیادی به خرچ میدهند ولی این خطر را نمی توان به صفر رسانید.

طبق یک خبر دیگر، دو خبرنگار غربی به شمول یک کارگردان فلم به روز چارشنبه در شهر محاصره شده مصراته در جریان جنگ بین نیرو های مخالف و سربازان طرفدار قذافی کشته شدند.

تیم هیترینگتن فلم ساز متولد برتانیه به علت زخم های وارده در یک شفاخانه جان باخت.

وی کارگردان فلم مستند (ریستریپو) در مورد عساکر امریکایی در یک پوسته نظامی در افغانستان بود.

کریس هاندورس، خبرنگار کشته شدۀ دیگر، عکاس موسسۀ عکاسی گتی بود. دو تن دیگر هم در کنار آنان زخمی گردیدند.

XS
SM
MD
LG