لینک های دسترسی

Breaking News

هشدار منشی عمومی ملل متحد به قذافی


اتحادیۀ افریقایی در نشست امروزی اش در ادیسه بابا، یک مرحلۀ انتقالی را برای لیبیا پیشنهاد نموده که هدف از آن ختم جنگ میان نیرو های حکومتی و شورشیان مخالف مُعمر القذافی رهبر آن کشور می باشد.

یک مأمور اتحادیۀ افریقایی امروز جمعه اعلام داشت که نقطۀ نهایی این مرحلۀ انتقالی، انتخابات خواهد بود.

قبل از آن گفته شده بود که نمایندگان رژیم قذافی و همچنان مخالفین وی در نشست روز جمعه اتحادیۀ افریقایی شرکت ورزند اما تا هنوز روشن نیست که این نمایندگان در جلسه اشتراک داشتند یا خیر.

از سوی دیگر، لوی درستیز قوای مسلح فرانسه میگوید که حریم هوایی لیبیا سر از امروز جمعه "تحت کنترول" نیرو های بین المللی قرار گرفته و او توقع میبرد که عملیات نظامی متحدین، به ماه ها طول نکشیده و در ظرف چند هفته خاتمه خواهد یافت.

لوی درستیز قوای مسلح فرانسه به روز جمعه به رادیوی فرانس-انفو گفت که طیاره های جنگی فرانسه در طول شب گذشته بر اهدافی در نزدیکی شهر «اجدابیا» حمله نموده است.

مقامات نظامی بریتانیا گفته اند که آنها نیز در همین ساحه حملاتی را انجام داده اند.

در عین حال، بن کی مون منشی عمومی ملل متحد طی بیانیه اش تأکید ورزید که هدف عملیات نظامی بر لیبیا، "تغییر رژیم" نه بلکه حفاظت افراد ملکیست.

"اگر مقامات لیبیا قطعنامه های شورای امنیت ملل متحد را کاملاً رعایت ننمایند، شورای امنیت شاید اقدامات بیشتری را علیه لیبیا روی دست گیرد."

قرار بود امروز نمایندگان رژیم قذافی و همچنان مخالفین وی، در نشست اتحادیۀ افریقایی در اتیوپیا شرکت نموده و بر آتش بس مذاکره نمایند.

XS
SM
MD
LG