لینک های دسترسی

Breaking News

پمپیو: صدای امریکا سرنیزهٔ آزادی است


مایک پمپیو، وزیر خارجهٔ ایالات متحده گفت که صدای امریکا منبعی است که حقایق را به گوش میلیون‌ها نفر در سراسر جهان می‌رساند.

آقای پمپیو گفت که نشرات صدای امریکا در سال ۱۹۴۲ با این تعهد آغاز شد که "خبرها ممکن خوب باشند. خبرها ممکن بد باشند. ما به شما حقیقت را خواهیم گفت."

وزیر خارجهٔ امریکا امروز ۱۱ جنوری (۲۲ جدی) در جریان دیدار از دفتر مرکزی صدای امریکا در شهر واشنگتن دی سی گفت که منحیث یک نظامی او نتوانست به آلمان شرقی یا غربی برود، اما صدای امریکا به آنجا رسید.

میلیون‌ها زن و مردی که ما هیچ گاهی آنان را نخواهیم شناخت به نشرات صدای امریکا گوش دادند و خطر شنیدن نشرات را متقبل شدند. افرادی که حکومت شان فقط با دروغ و شایعات سر و کار داشتند، اما خواستار شنیدن حقایق بودند؛ حقایقی که صدای امریکا آنرا به گوش شان رساند.

وزیر خارجهٔ امریکا گفت که ماموریت صدای امریکا جامع، دقیق و بی‌طرف بوده و از ایالات متحده نمایندگی می‌کند.

با آنهم، او به نحوی از صدای امریکا انتقاد کرد که گویا این اداره پس از ختم جنگ سرد، نتوانست در مورد ارزش‌های امریکایی به جهان معلومات دهد.

آقای پمپیو افزود که ماموریت اداره ایالات متحده برای رسانه‌ٔ جهانی که صدای امریکا بخشی آن است، این است که در حمایت از آزادی و دموکراسی، به مردم در سراسر جهان آگاهی دهی داده، با آنان تعامل کرده و ارتباط برقرار کند.

شما می‌توانید سخنرانی و جریان کامل مصاحبه با آقای پمپیو را با ترجمۀ همزمان آن در اینجا تماشا کنید:

وزیر خارجۀ ایالات متحده گفت که هدف از این ماموریت گسترش آزادی و دموکراسی است و این آنچه است که امریکا را تعریف می‌کند و جهان بیش از همه وقت اکنون به صدای شفاف و بلند صدای امریکا برای آزادی نیاز دارد.

او افزود که عاری از حقیقت نخواهد بود که اگر صدای امریکا به جهان بگوید که امریکا عظیم ترین ملتی است که جهان تا اکنون دیده است.

آقای پمپیو گفت: "من نمی‌گویم که اشتباهات امریکا را نظر انداز کنید. آنرا بپذیرید."

او افزود که ماموریت صدای امریکا ترویج دموکراسی،‌ آزادی و ارزش‌های امریکا به جهان است و این اداره می‌تواند به تاریک‌ترین گوشهٔ جهان صدایی برای بی صدایان باشد.

وزیر خارجهٔ امریکا علاوه کرد که صدای امریکا "سر نیزۀ آزادی" است.

او با اشاره به تغییرات اخیر در صدای امریکا گفت که ادارهٔ‌ رییس جمهور ترمپ تلاش ندارد این اداره را سیاسی سازد، بلکه از سیاسی شدن آن جلوگیری می‌کند.

وزیر خارجه پمپیو افزود که صدای امریکا هر هفته به ۴۷ زبان به ۲۷۸ میلیون نفر در سراسر جهان، به شمول ایرانی‌ها، ملدووی‌ها، اوکراینی‌ها، چینی‌ها، هانک کانگی‌ها، اویغورها، ونزویلایی‌ها و سایر کشورهایی که خواهان شنیدین حقایق اند، حقایق را می‌رساند.

او خطاب به کارمندان صدای امریکا گفت که لطفاً در دشوار ترین ساحات جهان به گونه متداوم حقایق را برسانید.

وزیر خارجهٔ‌ ایالات متحده در اخیر به پرسش‌های رییس صدای امریکا نیز پاسخ ارایه کرد.

XS
SM
MD
LG