لینک های دسترسی

Breaking News

ماجرای دوش روی کرۀ مهتاب


ماجرای دوش روی کرۀ مهتاب

جوناتان پرنس فعالی است که از سال 2005 به اینسو، بعد از آنکه خود را فعال ورزشی لقب داد، بیش از 16 هزار کیلومتر دوش کرده است. او پول بار آمده از فعالیت های ورزشی خود را صرف بلند بردن آگاهی عامه از چندین عامل اجتماعی کرده است.

با آغاز سال نو که به گونۀ سنتی زمان تصمیم گیری است، پرنس هدف خود را نه تنها برای سال 2012 بلکه برای چندین سال دیگر تعیین کرده است.

زمانیکه نیل آرمسترانگ در سال 1969 به روی کرۀ ماه پا نهاد، آن را "گام کوچکی برای انسان" عنوان کرد. یازده تن دیگر نقش گام های او را دنبال کردند.

اکنون جوناتان پرنس نه تنها رویای گردش بلکه دوش به مسافۀ بیش از یک و نیم کیلومتر را بر سطح مهتاب در سر می پروراند.

پرنس 31 ساله به قدرت رویا ها باور دارد. این روند با پروژه یی تحت نام "دوش برای نجات" بعد از آن آغاز شد که توفان کاترینا سواحل خلیج مکسیکو را ویران کرد. در آن زمان پرنس مسافۀ 3800 کیلومتر را از شهر لاس انجلس تا نیو اورلیان و سپس تا اتلانتا دوش کرد تا پول آن را برای بازسازی خانه های ویران شده به مصرف برساند.

او در سال 2009 گرداگرد کشور را دوش کرد تا پیام امید را برای امریکایی هایی برساند که با بحران اقتصادی در تقلا بودند.

پرنس جوان در اوایل سال روان برای 60 روز در امتدادسواحل غربی ایالات متحده دوش کرد.

اکنون پرنس سال 2016 را تاریخ دست یافتن به رویای بعدی اش تعیین کرده است. او برای ماجرای سفر به مهتاب آمادگی می گیرد. او تمرینات سفر به مهتاب را در مرکز ملی پژوهش و آموزش فضایی ایالات متحده انجام می دهد.

او می گوید که گروهی تمام این تکنالوژی را برایش منسجم می سازد که وی باید خود را با آن وفق دهم. گرمای سطح مهتاب بین 200 تا 350 درجه می رسد که لزوماً با جلد بدن انسان مطابقت ندارد.

از آنجاییکه اداره ملی فضایی ایالات متحده عملیات پرواز سفینه ها را متوقف ساخته است، پرنس توسط یک سفینۀ شخصی به مهتاب سفر خواهد کرد، که به گفتۀ وی شماری نسبت به آن هیجانی و عده یی هم بدبین خواهند بود.

پرنس می گوید که دلیل دیگری نیز وجود دارد که وی چنین اهداف متعالی را بر گزیده است که آن برجسته ساختن استعداد نهانی بشر و امکانیت ها است.

برای جلب توجه بیشتر به کوشش خود و الهام بخشیدن به مردم، پرنس تصمیم گرفته است تا سال نو را با دوش مسافۀ یک مایل یا چیزی بیشتر از یک و نیم کیلومتر در هر قاره آغاز کند.

جوناتان پرنس می گوید که به خاطر تصمیم اش و ماجرای دوش به روی مهتاب که در سال 2016 صورت خواهد گرفت بسیار هیجانی است.

XS
SM
MD
LG