لینک های دسترسی

Breaking News

آیا مرد پروانه‌ای موجود واقعی است یا اسرارآمیز؟


افسانه‌های موجودات اسرار‌آمیز مانند دیو، جن و هیولا‌ها از نسل‌ها در میان انسان‌ها حکایت می‌شود.

یکی از این موجودات مرد پروانه‌ای در امریکا است. هیچ کسی نمی‌داند که مرد‌ پروانه‌ای (Mothman) در واقعیت وجود دارد یا نه،‌ اما افسانهٔ او در ایالت ورجینیای غربی در حقیقت بیان می‌شود.

جیف وامسلی، مالک و بنیانگذار موزیم مرد‌پروانه‌ای می‌گوید که افسانه‌ٔ این موجود اسرار آمیز در ماه نومبر سال ۱۹۶۶ زمانی آغاز شد که این هیولا شب‌هنگام یک زوج را از بیرون تا داخل شهر تعقیب کرد.

او به صدای امریکا گفت که اکثریت مردم این موجود را که در حدود دو متر قد دارد،‌ دیده اند: "مرد‌پروانه‌ای، رنگ خاکستری، بال‌های بزرگ و چشمان سرخ‌رنگ بزرگ دارد."

با آنهم آقای وامسلی می‌گوید که تا حال هیچ گزارشی در مورد حمله یا آسیب رسانیدن این موجود به کسی نشر نشده است.

کارشناسان می‌گویند که موجودات مانند مردپروانه‌ای، بخشی از فلکلور امریکا بوده که بازتاب دهندهٔ‌ ترس و اضطراب امریکایی‌ها است. آنان می‌گویند که این افسانه‌ها درک انسان را از اسرار این جهان بیان می‌کند؛ اسراری که فرا تر از درک انسان‌ها است.

دیبورا لاتانزی شوتیکا، استاد فلکلور در پوهنتون جورج میسن واشنگتن می‌گوید که امروز انسان‌ها در مورد موجودات فضایی صحبت می‌کنند،‌ در حالی که در گذشته از ربودن انسان‌ها توسط جن‌ها و پری‌ها صحبت می‌شد.

او افزود که ممکن موجوداتی در روی زمین باشد که با انسان‌ها در تماس نیستند و یا هم انسان‌ها در مورد آنان هیچ نمی‌دانند.

موجودات اسرار آمیز ممکن واقعیت نداشته باشند، اما تاثیر ملموسی بر اقتصاد انسان‌ها دارند.

سازماندهندگان جشنوارهٔ مرد‌پروانه‌ای می‌گویند که سالانه ده‌ها هزار نفر در این جشنواره اشتراک می‌کنند و موزیم و فروشگاه‌های این موجود افسانوی همه روزه به روی مشتریان و بازدیدکنندگان باز اند.

XS
SM
MD
LG