لینک های دسترسی

دستگیری یک ولسوال طالبان در جنوب افغانستان


قوای ناتو درافغانستان میگویند که آنان یک ولسوال تعیین شده از سوی طالبان را پس از جنگی چهار ساعته در جنوب افغانستان دستگیر کردند.

اعلامیه ناتو به روز پنجشنبه مشعر است در این درگیری که در ولسوالی باغران ولایت هلمند رخ داد، چندین شورشی طالب دیگر کشته شده اند.

در این اعلامیه آمده است پس از نبرد، آنان چندین شورشی به شمول ولسوال تعیین شدۀ طالبان را در ولسوالی نوزاد، دستگیر کردند.

در همین حال ناتو از کشته شدن یک سربازشان در اثر حملۀ طالبان در شمال افغانستان خبر میدهد. این اولین تلفات نیروهای ناتو در آغاز ماه جولای درافغانستان است.

ماه جون خونین ترین ماه برای نیروهای خارجی در افغانستان خوانده شده است.

در همین حال مقامات کوریای جنوبی از اصابت دو راکت در یک پایگاه نظامی در شمال افغانستان خبر داده اند.

یک سخنگوی وزارت خارجه کوریای جنوبی میگوید که دو راکت زمانی در یک پایگاه آنان در ولایت پروان اصابت کرده است، که کارمندان ساختمانی و نیروهای امنیتی در آنجا حضور داشتند، او میگوید که نیروهای امنیتی نیز در واکنش دو راکت پرتاب کردند.

این حادثه در حالی رخ داده است که قرار است گروه غیر نظامی ساختمانی کوریای جنوبی به روز پنج شنبه رسماً مأموریت ساختمانی شان را در افغانستان آغاز کنند.

کوریای جنوبی پس از آن نیروهای نظامی اش را از افغانستان در سال 2007 بیرون کرد که طالبان یک گروه غیر نظامیان کوریایی را گروگان گرفتند و دو تن آنان را به قتل رساندند.

به روز چهار شنبه نیروهای بین المللی و افغان یک حمله طالبان بر یک پایگاه هوایی جلال آباد را دفع کردند و از داخل شدن آنان به پایگاه نظامی جلوگیری نمودند.

در این حمله طالبان با انفجار دادن یک بم جاسازی شده در موتر و پرتاب دو راکت بالای پایگاه هوایی حمله کردند که در نتیجه چندین شورشی کشته شدند و حد اقل دو عسکر، زخمی شدند.

XS
SM
MD
LG