لینک های دسترسی

Breaking News

'هدف جامعه جهانی توانمند ساختن افغان ها درحکومت داری است'


'هدف جامعه جهانی توانمند ساختن افغان ها درحکومت داری است'

كلاودی تافوری نماینده ملكی نیروهای ناتو در افغانستان به روز سه شنبه در سفر به ولایت هرات یكی از اهداف جامعه جهانی را كمک به افغانها در زمینه دولت داری بیان كرد.

وی گفت " هدف جامعه جهانی این است كه با افغان ها همكاری داشته باشد تا حدی كه افعانها خودشان بتوانند دولت را اداره كنند و نیازی به كمك های جهانی احساس نشود. "

قرار است برنامه انتقال مسئولیت های امنیتی به نیروهای افغان از اواخر ماه سرطان سال جاری آغاز شود.

شهر هرات نیز یكی از هفت منطقه یی است كه شامل پروسه انتقال مسئولیت ها میباشد.

این مسئله باعث شده تا این روزها ولایت هرات شاهد سفر مقام های بلند پایه افغان و خارجی باشد.

نماینده ملكی ناتو در ادامه گفت كمك های این سازمان بعد از سال ٢۰١٤میلادی در بخش ملكی بیشتر تمركز خواهد یافت.

نماینده ملكی ناتو افزود " به همه معلوم است كه انتقال مسئولیت ها تا سال ٢۰١٤ ادامه دارد و بعد از آن تمام واحد های نظامی به ملكی تبدیل میشود و در بخش ملكی ناتو همكاری هایش را ادامه میدهد و این نیاز به همكاری های بیشتر طویل المدت دارد تا بتوانیم تمام مشكلات را از حل کنیم ."

همزمان با این گفته ها اصیل الدین جامی معاون والی هرات میگوید نیروهای امنیتی در این ولایت از هر نگاه برای تسلیم گیری مسئولیت های امنیتی آماده میباشند.

كلاودی تافوری نماینده ملكی نیروهای ناتو در افغانستان در ادامه گفت برنامه انتقال قدرت مربوط به افغانهاست و قدم نخست را نیروهای افغان برمیدارند.

وی همچنین عملی شدن این برنامه را نیازمند همكاری های بی سرحد دولت و روشنفكران افغان دانست.

قرار است تا ١٦ روز دیگر برنامه انتقال مسئولیت های امنیتی از نیروهای بین المللی به نیروهای افغان در هفت نقطه از پیش تعیین شده آغاز شود.

XS
SM
MD
LG