لینک های دسترسی

Breaking News

مسکو بر تحکیم مجدد روابط با ناتو تاکید دارد


مسکو: روابط میان روسیه و ناتو باید از طریق گفتگو ها، دوباره تحکیم یابد نه از طریق نشانه رفتن ها بر یکدیگر

سرگی شویگو وزیر دفاع روسیه در یک نشست بین المللی امنیتی که در مسکو برگذار گردیده است، بیان داشت که روابط میان روسیه و سازمان پیمان اتلانتیک شمالی یا ناتو باید از طریق گفتگو ها، دوباره تحکیم یابد نه از طریق نشانه رفتن ها بر یکدیگر.

به گفتۀ وزیر دفاع روسیه "ما مخالف تحکیم مجدید روابط با ناتو نیستیم، اما این کار تنها بر اساس همکاری مشترک، احترام به منافع بین المللی و بر اساس امنیت مساوی برای همه صورت گرفته می تواند."

وزیر دفاع روسیه می گوید که روابط میان ناتو و مسکو تنها بر اساس همکاری مشترک و امنیت مساوی صورت گرفته می تواند
وزیر دفاع روسیه می گوید که روابط میان ناتو و مسکو تنها بر اساس همکاری مشترک و امنیت مساوی صورت گرفته می تواند

از جانب دیگر سرگی لاوروف وزیر خارجۀ روسیه نیز در سخرانی به این نشست، خواستار همکاری وسیعتر میان آن کشور و ناتو گردید.

آقای لاوروف همچنان عقب راندن جنگجویان گروۀ دولت اسلامی یا داعش را از شهر پالمیرا در سوریه، یک نمونۀ خوبی از همکاری میان ماسکو و واشنگتن خواند و اضافه کرد که این امر نه تنها همکاری نزدیک میان نیروهای هردو کشور را تنظیم کرد، بلکه سبب تلاش مشترک میان این دو کشور برای برای رسیدگی به بحران سوریه نیز شد.

از سویی هم در پیامی که به نمایندگی از بن کیمون سرمنشی ملل متحد خوانده شد، از تمام اعضای سازمان ملل متحد خواسته شد که در مبارزه با افراطگرایی خشونت بار، همکاری داشته باشند.

در کنفرانس بین المللی امنیت در مسکو، نمایندگان بیش از هفتاد کشور حضور یافته اند.

وزارت دفاع روسیه گفته است که نشست امسال بر مبارزه در برابر دهشت افگنی با تاکید بیشتر بر وضعیت در شرق میانه متمرکز می باشد.

XS
SM
MD
LG