لینک های دسترسی

Breaking News

حیات: قطعۀ نظامی احتیاط در ننگرهار ایجاد می شود


حیات الله حیات، والی ننگرهار

والی ننگرهار می‌گوید که برای جلوگیری از ورود مردان مسلح غیرمسؤول به شهر جلال آباد و مهار ناامنی، به زودی یک قطعه خاص احتیاط نیروهای مشترک افغان را ایجاد می‌کنند که وظیفه یک گارنیزون را در شهر و اطراف جلال آباد به پیش خواهد برد.

حیات‌الله حیات، تاکید می‌کند که با در نظرداشت وضعیت ناگوار امنیتی ننگرهار، "ایجاد یک چنین قطعۀ احتیاط یک نیاز جدی است."

به گفتۀ آقای حیات، با ایجاد این قطعه، آمار مردان مسلح مسؤول و غیرمسؤول که وارد شهر جلال آباد می شوند، روشن خواهد شد.

والی ننگرهار گفت "پوسته های تلاشی داخل شهر وظایف شان را به گونۀ عادی به پیش می‌برند و با آنان کاری نداریم؛ ولی این قطعه ریزرف تقریباً وظیفه یک گارنیزیون را به پیش خواهد برد، در شهر جلو گشت و گذار وسایط بی نمبر پلیت، دارای فلم‌های سیاه، مردان مسلح غیرمسؤول و جلو تحرکات غیرقانونی را خواهد گرفت."

آقای حیات تاکید ورزید که اقدامات این قطعه "خیلی جدی خواهد بود، این قطعه برای ۲۴ ساعت در حالت آماده باش خواهد بود و هنگام وقوع رویدادهای دهشت افگنی نیز اقدام خواهد کرد."

والی ننگرهار خوشبین است که با کنترول دروازه‌های ورودی شهر، ایجاد گروه‌های گزمه و پوسته‌های دوامدار، وضعیت عمومی امنیتی بهبود خواهد یافت.

شهریان جلال‌آباد از ایجاد قطعه احتیاط نیروهای مشترک افغان استقبال می‌کنند و به این باور اند که این قطعه توانایی جلوگیری از تحرکات فراقانونی را خواهد داشت.

وحید الله یکی از شهروندان جلال‌آباد در مورد می‌گوید "اگر دولت قطعه خاص برای جلوگیری از زورمندان ایجاد کند این یک اقدام نیک و برجا است البته ضرورت به همین قطعه است، پولیس در جلوگیری زورمندان ناکام است."

احمد علی حضرت رئیس شورای ولایتی ننگرهار از ایجاد این قطعه احتیاط برای مهار ناامنی ها استقبال می کند ولی آنرا راه حل نمی خواند.

پیش از این، نیروهای ویژه امنیت ملی و سایر نیروهای امنیتی افغان برای مدتی، اقداماتی را علیه افراد زورمندان ]افراد پر قدرت[ در شهر جلال‌آباد انجام داده؛ ولی این اقدامات در نهایت دو هفته را در برگرفت و بعد از آن وضعیت به حالت عادی برگشت.

XS
SM
MD
LG