لینک های دسترسی

گزارش دهی فرمانده تازه جنگ افغانستان به مقامات ناتو


گزارش دهی فرمانده تازه جنگ افغانستان به مقامات ناتو

جنرال دیوید پترییس قومندان تازه نیروهای نظامی ایالات متحده امریکا و ناتو در افغانستان، پلان های کاری خود را به مقامات هم پیمان ناتو در بروکسل گزارش داد.

او درحالی که خواهان پیشرفت در جنگ افغانستان شد، هم چنان از مقابله با یک جنگ سخت در افغانستان هشدار داد.

جنرال دیوید پترییس به روز پنج شنبه، در کنار ملاقاتش با اندرس فو راسموسن سر منشی ناتو، با سفیران کشورهای عضو ناتو نیز صحبت کرد.

او در جریان سخنرانی واضح ساخت که ماموریت ناتو در افغانستان هیچ گونه تغییری نخواهد کرد، او گفت در راستای به میان آمدن کاهش در تلفات غیرنظامیان در افغانستان آخرین تلاشهای انسانی اش را انجام خواهد داد.

جنرال دیوید پترییس در دیدار با منشی عمومی ناتو، حمایت وی را نیز به دست آورد.

ملاقات جنرال دیوید پترییس با مقامات ناتو، درست یک روز پس از انتخابش از سوی سنای ایالات متحده امریکا به حیث قوماندان عمومی جنگ درافغانستان انجام شد.

جنرال دیوید پترییس با دست آوردن رای اعتماد تمام اعضای سنای ایالات متحده امریکا روز گذشته جایگزین جنرال مک کریستل فرمانده عمومی نیروهای نظامی در جنگ افغانستان شد.

رئیس جمهور اوباما گفته است که عملکرد سریع سنای ایالات متحده امریکا و تجربه بی نظیر جنرال دیوید پترییس ، تضمینی است بر موفقیت ستراتیِژی ایالات متحده امریکا در مبارزه با طالبان و همچنان موفقیتی است در بلند بردن ظرفیت افغانها.

جنرال دیوید پترییس که قبلاً قوماندان قوماندانی مرکزی ایالات متحده امریکا بود، در تغییر دادن جهت جنگ عراق با طرح یک ستراتیژی مبارزه با دهشت افگنی نام پر افتخاری خوانده شده است .

او هشدار داده بود که نیروهای خارجی در کنار تربیه نیروهای افغان و ایجاد حکومت محلی در افغانستان با یک قدرت صنعتی برخاسته از دهشت افگنی طالبان نیز روبه روست.

قرار است جنرال دیوید پترییس به روز جمعه وارد افغانستان گردد.

XS
SM
MD
LG