لینک های دسترسی

Breaking News

کووید۱۹ در افغانستان؛ ثبت ۲۱۰ واقعۀ جدید ابتلا و ۱۷ مورد مرگ


وزارت صحت عامۀ افغانستان امروز از ابتلای ۲۱۰ نفر به کروناویروس و مرگ ۱۷ بیمار کووید۱۹ در این کشور خبر داد.

وزارت صحت عامه روز چهارشنبه ۸ جولای (۱۸ سرطان) گفت که در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۶ نفر در کابل و یک نفر در هرات از اثر بیماری کووید۱۹ جان باخته اند که رقم قربانیان این کروناویروس در افغانستان به ۹۳۷ نفر رسید.

از رهگذر آمار بلند مرگ و میر ناشی از کروناویروس، کابل با ۲۷۴ واقعه، هرات ۱۴۷ مورد و ننگرهار با ۶۴ واقعه به ترتیب در جایگاه اول تا سوم قرار دارند.

معصومه جعفری، معاون سخنگوی وزارت صحت افغانستان گفت که رقم مبتلایان به بیماری کووید۱۹ در این کشور به ۳۳ هزار و ۵۹۴ مورد رسیده است. کابل با داشتن ۱۳ هزار و ۶۰۴ واقعه در صدر تمامی ولایات است.

از آغاز شیوع کروناویروس تا اکنون ۲۰ هزار و ۷۰۰ بیمار مبتلا به این ویروس در افغانستان سلامتی شان را دوباره به دست آورده اند که به گفتۀ خانم جعفری، ۵۴۹ مورد آن طی یک شبانه‌روز گذشته ثبت شده است.

کروناویروس برای نخستین بار در دسمبر ۲۰۱۹ میلادی در شهر ووهان ایالت هوبی چین شیوع یافت و به همه‌گیری مرگبار جهانی مبدل شد.

بر بنیاد آمار پوهنتون جانس هاپکینز ایالات متحده تا صبح چهارشنبه ۸ جولای (۱۸ سرطان) این ویروس در سراسر جهان جان ۵۳۹ هزار و ۷۵ نفر را گرفته و بیش از ۱۱ میلیون و ۶۶۲ هزار نفر به آن مبتلا شده اند.

XS
SM
MD
LG