لینک های دسترسی

Breaking News

زندگینامه مختصر سفیر جدید ایالات متحده امریکا در افغانستان


زندگینامه مختصر سفیر جدید ایالات متحده امریکا در افغانستان

راین کراکر سفیر جدید ایالات متحده در کابل که سالیان متمادی در سمت های متعدد دپلوماتیک ایفای وظیفه نموده است، امروز دو شنبه طی مراسم رسمی در ارگ ریاست جمهوری افغانستان اعتماد نامه و تصدیق نامه های دپلوماتیک خود به حامد کرزی رئیس جمهور افغانستان تقدیم نمود.

آقای کراکر سپس طی مراسم جداگانه که در سفارت امریکا در کابل برگزار شده بود به صفت سفیرامریکا در کابل ادای تحلیف نمود.

آقای کراکر قبلاً به صفت رئیس فاکولته و استاد در پوهنتون "ای اند ام" ایالت تکزاس ایالات متحده آمریکا ایفای وظیفه می نمود.

وی در ماه اپریل سال ۲۰۰۹ بعد از ۳٧ سال خدمت در وزارت خارجۀ امریکا تقاعد نمود. وی از سال ۲۰۰٧ الی ۲۰۰۹ سفیر ایالات متحده آمریکا در عراق و از سال ۲۰۰۴ الی ۲۰۰٧ میلادی منحیث سفیر امریکا در پاکستان ایفای خدمت نموده است.

کراکر از سال ۲۰۰۱ الی ۲۰۰۳ میلادی منحیث یاور معاون وزارت خارجه در امور شرق نزدیک ایفای وظیفه نموده و قبل از آن به عنوان سفیر ایالات متحده در سوریه و لبنان سرگرم کار بود.

سفیر کراکر تحصیلات ابتدایی اش را در مراکش، کانادا و ترکیه و همچنان ایالات متحده آمریکا به پایان رسانیده است. وی در سال ۱۹٧۱ میلادی در رشتۀ لسان انگلیسی درجۀ لسانس و در سال ۲۰۰۱ میلادی دکتورای افتخاری اش را در رشته حقوق از پوهنتون وایتمن حاصل نمود.

آقای کراکر در سال ۲۰۰۹ مدال آزادی ریاست جمهوری را که از جمله عالی ترین جوایز ملکی آمریکا محسوب می گردد حاصل نمود.

شایان ذکر است که آقای کراکر در ماه جنوری سال ۲۰۰۲ سفارت ایالات متحده امریکا در کابل را باز گشایی نموده بود.

XS
SM
MD
LG