لینک های دسترسی

Breaking News

درخواست شاروال نیویارک برای تعلیق مظاهرات


مظاهره کنندگان در ایستگاه مرکزی شهر نیویارک

مردم درجادۀ بروکلین با دسته های گل و روشن کردن شمع به کشته شدگان ادای احترام میکنند. جاییکه دو افسرپولیس درحالیکه به داخل موتر های گزمه قرار داشتند، به ضرب گلوله کشته شدند.

وینجیان لیو و رافایل راموس دو افسر پولیس نیویارک پس از آن در داخل موتر پولیس کشته شدند که جوانی به نام اسماعیل برینزلی از بیرون بر آنها فیر کرد.

برینزلی، که سابقه خشونت و بیماری های روانی داشت، پس از این حمله مورد تعقیب سایر افسران پولیس قرار گرفت و در نهایت، در یک ایستگاه قطار زیر زمینی خود کشی کرد.

برینزلی یک روز قبل از این واقعه، در رسانه های اجتماعی بیان داشته بود که برای انتقام گیری مرگ دو مرد سیاهپوست غیر مسلح که اخیراً به دست پولیس کشته شده بودند، دو پولیس را خواهد کشت.

بل دی بلاسیو شاروال شهر نیویارک گفت که اکنون زمان آن است تا همه بحث های سیاسی و همه آنچه را که در زمانش صحبت خواهد شد، کنار گذاشته و برای تشییع جنازۀ افسران کشته شده آمادگی گرفت.

پتریک لینچ یک رئیس اتحادیۀ پولیس، شاروال شهر را به خاطر همدردی با معترضان مقصرخوانده گفت" دست بسیاری از آنهایی که باعث تحریک خشونت درمظاهرات خیابانی شدند، به خون آلوده است ".

فعالان ضد خشونت های پولیس گفته اند که آنها در کنار پولیس و ادارۀ پولیس می ایستند.

بیوۀ لیو، یکی از دو افسر پولیس کشته شده، ضمن ابراز قدردانی از ادارۀ پولیس، همسایگان خود و مردم نیویارک، به خانواده راموس افسر دیگر که درین واقعه کشته شده است، نیز ابراز تسلیت نمود.

تشییع جنازۀ افسران کشته شده پس از وارد شدن اعضای خانواده لیو از چین برنامه ریزی شده است.

XS
SM
MD
LG