لینک های دسترسی

Breaking News

واشنگتن پست: لئون پنیتا در سمت جدید نظامی خویش در اداره اوباما


واشنگتن پست: لئون پنیتا در سمت جدید نظامی خویش در اداره اوباما

روزنامه واشنگتن پست در پیوند با سفر لیون پنیتا وزیر دفاع ایالات متحده به افغانستان، مطلبی دارد که در آن آمده است: پنیتا پس از احراز کرسی وزارت دفاع ایالات متحده، در نخستین سفرش به افغانستان گفت که شکست القاعده در دسترس ایالات متحده قرار داشته و ۱۰ تا ۲۰رهبر کلیدی شبکۀ القاعده تحت تعقیب این کشور قرار دارد .

نویسندۀ واشنگتن پست در آغاز مقاله اش در مورد پس منظر کاری پنیتا نوشته است، وی که تا ماه جون رهبری اداره استخبارت مرکزی ایالات متحده را به عهده داشت، اداره اوباما را با به راه انداختن یک سلسله عملیات تهاجمی برای به دام انداختن رهبران القاعده در پاکستان، یمن و سومالیا قدرت بیشتری بخشید . چنانچه سرپرستی و رهبری وی منجر به کشته شدن اسامه بن لادن گردید.

نویسنده می افزاید پنیتا گفته است که وی تلاش هایش را با به راه انداختن عملیات مشترک نظامی و استخباراتی برای مبارزه با دهشت افگنی در خارج از مناطق همیشگی جنگ در پاکستان و افغانستان، دو چندان خواهد نمود.

در مقاله واشنگتن پست آمده است این اظهارات پنیتا که نخستین تبصره های علنی وی پس از گرفتن رهبری وزارت دفاع ایالات متحده می باشد ، اندکی بعد تر از مواصلتش به کابل توسط جنرال دیوید پترییس منعکس گردید.

نویسنده به ادامه اضافه می کند پترییس که مأموریتش در افغانستان به پایان رسیده و به زودی وظیفه جدیدش را که رهبری اداره مرکزی استخبارات ایالات متحده می باشد، اشغال می نماید. در حاشیه اظهارات وزیر دفاع افزوده است که مبارزات علیه دهشت افگنی، در مناطق دورافتاده قبایلی پاکستان و در نزدیکی سرحد افغانستان، صدمه بزرگی را به القاعده، فراتر از کشته شدن بن لادن وارد نموده است .

XS
SM
MD
LG